nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Yeni Bir Antibiyotik Bulundu

admin | 23 Ocak 2015

Sağlık Kategorisindeki Yazı 347 Kez Okundu, 3 Yorum Yapıldı.

resim yok

Bilim adamları yıllardır yaptıkları araştırmalar sonrasında 25 yıl aradan sonra yen bir antibiyotik bulmuş olabileceklerini söylediler. Uzmanlar yaptıkları açıklamalarda ellerinde olan antibiyotiklerin tükendiğini ve yeni bir antibiyotik üretilmeyecek olunursa insanların en ufak bir bakteriden dahi ölebileceklerini vurgulamışlardı.
Uzmanların yaptıkları açıklamalara göre teixobactin olarak adlandırılan Yeni antibiyotik onaylanması durumunda diğer antibiyotiklere karşı bağışıklık kazanmış olan tüm bakterileri de yok edebilecek. Özellikle güçlü özelliği sayesinde şuanda tükenmekte olan antibiyotiklerin yerini de dolduracak. Ayrıca uzmanlar araştırmaların devam ettiğini ve teixobactin’in araştırması sırasında yeni tür antibiyotiklerinde üretilebileceğini vurguladılar.

Sohbet.ORG - Yeni Bir Antibiyotik Bulundu

Sohbet.ORG – Yeni Bir Antibiyotik Bulundu

Yeni antibiyotik ile ilgili araştırmalar Nature dergisinde de yayınlanmış durumda. Uzmanlar dergiye yaptıkları açıklamalarda yeni antibiyotiğin E Coli gibi çeşitli bakterileri öldürmede oldukça başarılı olduğunu ancak MRSA ve Tüberküloz gibi diğer patojenlere karşı ise henüz etili olmadığını vurguluyorlar. Araştırmalar ise halen devam ediyor ve bu bakterilerinde yok edilmesi için çeşitli profesörlerden yardım alınıyor.
Dünyanın yeni bir antibiyotiğe bu kadar fazla ihtiyaç duymasının en önemli nedeni ise var olan antibiyotiklere karşı bakterilerin artık bağışıklık kazanmış olması. Yani antibiyotik aldığınız zaman çeşitli bakteriler artık bu antibiyotiklerden etkilenmiyor. Bu da insan sağlığını tehlikeye sokmaktadır. İşte bu nedenle zararlı bakterilerin ve patojenlerin yok edilebilmesi için yen tür bir antibiyotik şart. Bunun içinde yıllardır araştırma yapılıyor ve 25 yıl sonra bunun ilk meyveleri alınmaya başlandı.

 

Makale : Admin

BİR ÖNCEKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.