nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Tuz Maskesi Tarifi

admin | 22 Ocak 2015

Sağlık Kategorisindeki Yazı 535 Kez Okundu, 4 Yorum Yapıldı.

resim yok

Haftada bir ya da iki defa Tuz maskesi uyguladığınız zaman tertemiz bir cilde sahip olursunuz. Uygulaması kolay ve maliyeti düşük olduğu içinde hemen herkes tuz maskesi uygulayabilir. Özellikle kist ve iltihaplı bölgeleri temizlemede tuz maskesi oldukça etkilidir. Cilde gerginlik verir ve cildi parlaklaştırır. Diğer maskelere göre çok daha kısada bunu görebilirsiniz. Kuru ciltler için uygulanması ise önerilmemektedir.
Tuz maskesi yapabilmek için öncelikle bir su bardağı kadar ılık su içerisine 3 yemek kaşığı tuzu ekleyin ve karşımı iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımın içerisine başka hiçbir şey eklemeden isterseniz elinizle isterseniz de bir bez yardımı ile vücudunuza uygulayın. Tüm cilde yayılmasına özen gösterin. Eğer karışımı yüzünüze uygulayacaksanız o zaman dikkatli olmanızda fayda var. Cildinizin zarar görmemesi için bir havlu ya da bez kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulama sırasında nazik olun ve dairesel hareketlerle maskeyi yüzünüze uygulayın. Bu sayede cildinizin tahriş olmasını engellemiş olacaksınız.

Sohbet.ORG - Tuz Maskesi Tarifi

Sohbet.ORG – Tuz Maskesi Tarifi

Sivilcelerin yoğun olduğu bölgelere tuz maskesini daha yoğun bir şekilde uygulayarak bakterilerin yok olmasını sağlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 10 – 15 dakika sonra ise yüzünüzü yıkayın. Ancak bu süreyi aşmamaya dikkat etmelisiniz.
Tuzu özellikle ağzınızın ve burnunuzun iç bölgesinden, gözünüzden ve dudaklarınızdan uzak tutmaya çalışın. Ayrıca hassas ciltler için tuz maskesi uygulandığı zaman bu yanmaya neden olabilir. Eğer yanma rahatsız edici boyutlara ulaşırsa o zaman yüzünüzü hemen yıkayın.

 

Makale : Admin

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.