nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Şekerin Can Dostu Tarçın

admin | 17 Aralık 2014

Sağlık Kategorisindeki Yazı 503 Kez Okundu, 1 Yorum Yapıldı.

resim yok

Türkiye’de şeker hastalarının sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu hastalığın sebebi her ne kadar genetik olsa da düzenli beslenme ile tedavi edilmesi de mümkün. Tıp dünyası, bu hastalığa çareler ararken, bazı gıdaların ve besinlerin şeker hastalığına iyi geldiğini de ortaya çıkarıyor. Bunlardan birisi de tarçın.
Tarçın, anavatanı Güney ve Güneydoğu Asya olan, aromatik kokulu bir bitki. Toz ya da kabuk halinde piyasada kolaylıkla bulmak mümkün. Tarçının faydaları vücudumuzdaki birçok sistemde kendini gösteriyor. Her gün bal ile birlikte kullanılan tarçın, bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek vücudumuzu koruyor. Tarçının, mide ülserine ve sindirim sistemine iyi geldiği tıbben kanıtlanmış. Tarçının faydaları bu kadarla sınırlı değil. Şeker hastalığına iyi geldiği ve sürekli tüketilmesi gerektiği doktorlar tarafından tavsiye ediliyor. Tarçının yapısı, vücudumuzdaki insülin hormonuna çok benziyor ve yediğimiz zaman vücudumuzda insülin etkisi yaratarak şekerin düşmesini sağlıyor. Metabolizmayı hızlandırdığı için yine şekerin düşmesine yol açıyor. Tarçının içinde bulunan bazı etkin maddeler, şeker hastalarında görülen damar yapısı bozukluğunu da tedavi ediyor. Tarçının haftada 4-5 kez tüketilmesi ve aşırıya kaçarak alışkanlık yapılmaması öneriliyor.

Sohbet.ORG -  Şekerin Can Dostu Tarçın

Sohbet.ORG – Şekerin Can Dostu Tarçın

Makale : Admin

 

BİR ÖNCEKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.