nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Evlilik Stresi Azaltıyor

admin | 20 Ağustos 2010

Sağlık Kategorisindeki Yazı 319 Kez Okundu, 1 Yorum Yapıldı.

resim yok

Amerikalı uzmanlar yaptıkları araştırmanın sonuçları evlilikle ilgili olumsuz görüşleri çürütecek bir sonuç çıkardı. Buna göre evlilik, strese neden olan “kortizol” adlı hormonun salgılanmasını azaltıyor.

Amerikalı uzmanların yaptığı araştırma evlilik ya da uzun süreli bir ilişkinin, kişinin stresi yenmesine yardımcı olduğunu ortaya çıkardı.

Araştırmadan şu sonuçlar çıktı:

Evlilik, strese neden olan ‘kortizol’ adlı hormonun salgılanmasını azalmasına yol açıyor.

Kortizol hormonunun salgısı azalan kişinin, strese dayalı hastalıklara yakalanma riski çok düşük hale geliyor. Yalnız kadın ve erkeklerin ise strese dayalı sorunları var. Bu da stres kaynaklı ölümcül hastalıklara davetiye çıkarıyor.

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.