nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Erkeklerde Sosyal Fobi

admin | 20 Ağustos 2010

Sağlık Kategorisindeki Yazı 414 Kez Okundu, 1 Yorum Yapıldı.

resim yok

Nöroloji uzmanı olan Doktor Mehmet Yavuz, ülkemizde yaşayan her 10 kişiden birinin sosyal fobisi olduğunu açıkladı. Yavuz, erkeklerde yaygın olarak görülen fobilerden birinin ve nüstrafobi yani güzel kadın korkusu olduğunu dile getirdi.

Güzel kadınların erkeklerde acı çekme, terk edilme gibi endişelere yol açtığını söyleyen Dr. Yavuz sözlerini şöyle sürdürdü: ”Konuşurken yüz kızarıklığı, tutukluk, seste titreme, kekeleme, başaramama düşüncesi sosyal fobinin belirtileridir. Sosyal fobisi olan kişiler başarılı olsalar bile iş ortamında gerçek performansını sergilemekten uzak olurlar. Bunu yenmek için sinema, tiyatro, sinema, spor gibi sosyal ve kültürel faaliyetlerle ilgilenebilir veya intenette chat yapabilirsiniz.” dedi.

İşte bazı ilginç fobiler:

Politikofobi: Politikacılardan korkma

Pogonofobi: Sakaldan korkma

Lökofobi: Beyaz giymekten korkma

Filofobi: Âşık olmaktan korkma

Filemafobi: Öpmekten ya da öpüşmekten korkma

Eisoptrofobi: Aynalardan korkma

Bibliofobi: Kitap korkusu

Amnezifobi: Hafızasını kaybetmekten korkma

Ablütofobi: Yıkanmadan korkma

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.