nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Duruş Bozuklukları ve Zararları

admin | 5 Şubat 2015

Sağlık Kategorisindeki Yazı 324 Kez Okundu, 7 Yorum Yapıldı.

resim yok

Çok sayıda kişi normal duruş sırasında zorluk çeker ve çeşitli duruş bozuklukları sorunu ile karşılaşabilirler. Çeşitli nedenlerden ötürü ortaya çıkan bozukluklar, bazı zararları da beraberinde getirir. Kişilerin günlük yaşamlarındaki kaliteyi olumsuz şekilde etkiler. Bunun yanı sıra vücuda olan zararları da söz konusu olacaktır. Bu sorunun ortaya çıkmaması için bazı hareketlerden ve sağlıksız yaşamdan kaçınmak gerekir.

Duruş bozukluğu nedenleri arasında tırnak yemek vardır. Bu alışkanlık bazı kişilerde bulunur ve bir hastalık olarak karşımıza çıkar. Tırnak yeme sonucunda duruş bozukluğu meydana gelecektir. Ayrıca aşırı kilolu olmak da duruş bozukluğunun temel nedenleri arasında yerini alır. Kişiler hareket etmek konusunda zorluk çekerler. Yatağın uygunsuz olması, ruhsal sorunlar ve görme bozuklukları da duruşu etkileyen faktörler arasındadır.

Duruş Bozuklukları ve Zararları İle İlgili Bilgiler

Duruş Bozuklukları ve Zararları İle İlgili Bilgiler

Duruş bozukluğu zararları arasında ise yorgunluk gelir. Kişiler daha kolay biçimde yorgunluk hissine kapılacaklardır. İlerleyen yaşlarda ise eklem sorunları meydana çıkar. Ayrıca bu sorunun getirmiş olduğu en büyük rahatsızlık solunum yetmezliğidir. Bu gibi hastalıkların meydana gelmemesi için normal duruşa oldukça önem verilmesi gerekir.

 

Duruş Bozuklukları ve Zararları Nelerdir. Neler Yapa Biliriz.

Duruş Bozuklukları ve Zararları Nelerdir. Neler Yapa Biliriz.

Duruş bozukluğu oluşmaması ve normal duruşun sağlanması için sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanılmalıdır. Düzenli uyuma ve sürekli olarak egzersiz yapma da normal duruşu benimsemeniz konusunda size katkı sağlar. Dik durma, dik yürüme ve doğru oturma alışkanlığı küçük yaşlarda kazanılacağı için çocukları bu konuda bilinçlendirmek son derece önemlidir.

Makale : Admin

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.