nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Kremalı Beyin

admin | 27 Aralık 2010

Yemekler Kategorisindeki Yazı 275 Kez Okundu, Yorum Yapılmadı.

resim yok

Malzeme :

6 adet koyun veya 2 adet dana beyni
Bir litre süt
500 gr. patates
100 gr. un
100 gr. kaşer peyniri
250 gr. tereyağı
3 adet yumurta
Biraz hindistan cevizi
tuz

Yapılışı:

Beyinlerin, soğuk su içinde zarları soyulur. Bir tepsi­ye konarak üzerine tuz – biber ekilir. 2 – 3 kaşık su konur. Kızarmaması için yağlı kâğıt örtülür. Fırında 25 dakika pi­şirilir. Patates haşlanır. Püresten geçirilir. 3 yumurta kı­rılır. Tuz, hindistan cevizi ve biber konur. Rendelenmiş peynir de konarak karıştırılır. Ucuna dişli huni takılmış torbaya doldurulur. Servise tabağının kenarına kordon şek­linde sıkılır. Bir litre sütten beyaz salça yapılır. Yarısı, patates sikilmiş tabağa dökülür. Beyin, dilimlere kesile­rek yerleştirilir. Kalan salça üzerine kapatılarak dökülür. Rendelenmiş peynir serpilir. Bir iki kaşık erimiş tereyağı gezdirilir. Yemek zamanına 20 dakika kala üzeri fırında kı­zartılır.

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.