nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Kas Erimesi ve Tedavisi

admin | 22 Şubat 2015

Sağlık Kategorisindeki Yazı 345 Kez Okundu, 4 Yorum Yapıldı.

resim yok

Kişilerin yaşantısını oldukça olumsuz yönde etkileyen hastalıkların başında kas erimesi gelir. Hastalığın oluşmasında çeşitli nedenler vardır ve genel olarak ilerleyen yaşlarda kendisini göstermeye başlar. Vücuda yeteri miktarda alınmayan vitamin ve mineraller zaman içerisinde kendisini gösterir, böylece hastalık da ortaya çıkmaya başlamış olur. Hızlı bir şekilde ilerlemesi sonucunda kişilerin yatalak hale gelmesine neden olan ciddi bir rahatsızlıktır.

Kas erimesi nedenleri yaşlanma ile doğru orantılı olarak ortaya çıkar. Direk olarak anlaşılamayacak olduğu için tehlikelidir. Kişiler çeşitli sendromları vücutlarında hissetmeye başlar ancak bunun kas erimesinin nedeni olduğunu hemen anlayamayabilirler. Özellikle bel ağrısı kendisini gösterir ve bu basit bir kas ağrısıymış gibi gözükür. Ancak kişiler kolay şekilde dengelerini kaybetmeye başlarlar. Ağır işleri yapma konusunda zorluk çekerler.

Kas Erimesi ve Tedavisi Nelerdir.

Kas Erimesi ve Tedavisi Nelerdir.

Bu tip sorunlar bile oluşmaya başlasa da hastalık anlaşılmayabilir ve ilerleme göstermeye de devam eder. Kişilerin gerekli olan vitamin ve mineralleri alması bu aşamada gerekli olacaktır. Denge ve ağrı konusunda sıklık yaşayan kişilerin erken teşhis açısından doktora başvurmaları da önemlidir.
Kas erimesi tedavisi olan bir hastalıktır. Çoğu hasta bu konuda endişe yaşayabilir ve nasıl iyileşecek olduğunu merak eder. Ancak erken teşhis ve çabuk müdahale hastalığın ilerlememesi açısından gereklidir. İlaç tedavisi ve fizik tedavi yöntemleri hastalara uygulanır. Kasların daha güçlü olması ve işlevini yitirmemesi için her iki tedavi yöntemi de gerekli olur.

Makale : DR  ALİ

BİR ÖNCEKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.