nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Sağlıklı Uyku Tavsiyesi

admin | 12 Mayıs 2012

Sağlık Kategorisindeki Yazı 332 Kez Okundu, 2 Yorum Yapıldı.

resim yok

Düzenli uyku için verdiğimiz tavsiyeler üzerine gerçekleştirdiğimiz ilk yazı dizisinde kısaca düzenli uykuda uyku saatlerinin öneminden bahsettikten sonra Şimdi Sohbet.Org ailesi olarak siz değerli Sohbet.Org misafirlerimize düzenli uyku için uyuduğumuz ortama dair bir kaç genel tavsiyemiz olacaktır.

Yatılan ortamın ve yatağın uykuda ne kadar çok önemi olduğu konusunda gerek reklamlarda, gerek haberlerden gerekse internet kullanan bireyler olarak bizler pek çok yerde gördük ve görmeye devam edeceğiz.

Maalesef günümüzde hala yün yatakların önemi tartışılmaz önemde olmasına rağmen, ortapedik yadaklarda yatanların yün yatakta yatanlara göre çok daha sağlıklı olduklarıda görülebilmektedir. Gerek alışkanlıklardan gerekse kışın sıcak tuttuğu için pek çok kesim tarafından tercih edilen yün yatakta uyuyan insanların, ortapedik yataklarda uyuyan insanlara göre daha fazla sağlık sorunu oluştuğu ve bu sağlık sorunlarının başında sağlık verilerine göre en fazla bel ağrısının şikayetinin geldiği aşikârdır. Tabi bu duruma her ne kadar yine sıcak tuttuğundan dolayı toplumun belirli kısmı tarafında tercih edilse de yün yastık kullanımında beraberinde getirdiği boyun ağrısı vakalarını eklemek mümkündür.

Sadece yatak ve yastığın düzenli ve rahat bir uyku uyumak için tek başına yeterli olduğunu düşünmek, uyuduğunuz ortamı göz ardı etmenize ve ortamla ilgili olası problemleri göremeyerek, uyku düzenine ve sağlığa olumsuz etkileri gözden kaçırmanıza neden olacaktır. Uyuduğunuz ortamda; hem düzenli şekilde uykuya engel olacak hemde sağlığı olumsuz şekilde etkileyeceği için sigara kullanımı, rutubet ve küfün yer almamasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Ortamda bu tür sorunların varlığında ise saatinde uyuyan bir insanın gece rahatsızlanarak kalkmasına ve uyku düzenin bozulmasına yol açacağını, ayrıca sağlığınıda olumsuz etkileyeceğini görmeniz gerekmektedir.

Yukarıda yazılanlara ek olarak rahat bir uyku için, imkanınız olduğu sürece her gün düzenli şekilde duş almanız günün yorgunluğunu üzerinizden atmanızı sağlayarak rahatlamanızı ve yatağınızda daha rahat uyumanızı sağlayacaktır.

Sohbet.Org ailesi olarak, düzenli uyku için; yatağınız, yastığınız ve yattığınız ortamın önemine dair verdiğimiz bu genel bir kaç tavsiyeye uymanız uyku düzeniniz ve dolayısıyla sağlığınızın bozulmamasını sağlayacağını altını çizerek belirtiyor ve düzenli uyku için tavsiyelerimize dair ikinci yazı dizisinin burada sonlandırıyoruz.

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.