nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Sağlıklı Uyku Tavsiyeleri

admin | 12 Mayıs 2012

Sağlık Kategorisindeki Yazı 516 Kez Okundu, 10 Yorum Yapıldı.

resim yok

Sağlıklı bir insan olmanın başında düzenli bir hayatın olması ve düzenli hayatın içinde de uyku düzenin önemi çok büyük bir yere sahip olduğunu farketmek gerekiyor. Sohbet.Org ailesi olarak düzenli uykunun önemini bildiğimiz için, siz değerli Sohbet.Org misafirlerimize düzenli uykuya dair çeşitli tavsiyelerle karşınızda olacağımız bir dizi yazı dizisi başlatıyoruz.

Ülkemizde maalesef pek çok insanda uyku düzeninin bulunmamasından kaynaklı ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilmekte ve bu konuda şikayetlerin arttığıda pek çok kere gerekli kurum ve mercilerde dile getirilmektedir. Uyku düzenin yerinde olması başta cilt sağlığı olmak üzere pek çok yönden insan sağlığını olumlu etkilediğini göz ardı etmek, kişinin kendi sağlığı ile göz göre göre oynadığının açık bir kanıtı olacaktır.

Sohbet.Org ailesi olarak siz değerli misafirlerimize, pek çok doktorun ortak olarak dile getirdiği, uyku düzenin cilt sağlığına etkisi konusunda kanıtlanan bir gerçekten de bahsetmemiz gerekirse; Gece Saat 23:00 ile 03:00 arasında uykuda olan bir bireyin cildinin kendini yenilediğini artık pek çoğunuz bilmektedir. Bu yüzdendir ki imkanınız varsa bu saattler arasında uyumanız cilt sağlığınız üzerine pek çok olumlu etkiyide beraberinde getirecektir. Ayrıca şunu da bilmekte fayda vardır ki; gece saat 03:00 veya 04:00 te yatıp yedi saat uyumak ile gece saat 23:00 veya daha erken yatıp en az yedi saat yatmak arasında çok büyük bir farkın olduğunu bu farkı yaşan herkes çok rahat anlayacaktır.

Düzenli uykusu olan birinin -ki bu düzen en geç 23:00 ile 00:00 arasında uyuyup sabah erken kalkmak demektir- merakından ötürü asla daha geç saatlerde yatarak bunu denemesini, Sohbet.Org ailesi olarak bizler kesinlikle tavsiye etmediğimizi bilmenizi istiyor uyku düzeniniz yerinde ise bundan asla feragat etmemeniz gerektiğini dile getirmek istiyoruz. Şayet sürekli geç saatlerde -ki zorunlu olmamasına rağmen 03:00’den sonra yatanlardan bahsediyoruz- yatanların yukarıda belirttiğimiz saatlerde yatarak aradaki farkı rahatlıkla anlayabileceğini biliyor bunu kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Yukarıda bahsettiklerimizin yanı sıra çok uzun süre uyumanın da insan sağlığına olumsuz etkileri olduğunu; her ne kadar herkes tarafından bilinsede burada bir daha tekrar etmekte bir sakınca görmüyor, yeterli sürede uykunun size ve sağlığınıza fazlasıyla yeterli olacağının bilincinde olmanızı gerektiğini ifade etmek istiyoruz. Aksi halde uyuşukluk, sürekli yorgun görünme, esneme gibi durumlarla sık sık karşı karşıya kalabilir ve günün değerini hiç bir şekilde anlamayarak tembel bir görünüm sergilersiniz. Eminiz ki çoğunuz böyle bir durumu kesinlikle istemiyorsunuzdur.

Düzenli uyku sağlığın önemli bir şartı olduğunun altını çizerek; Sohbet.Org ailesi olarak Siz değerli Sohbet.Org misafirlerine, düzenli uyku üzerine tavsiyelerimizin ilkinin sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Hoşçakalınız.

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.