nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Böbrek Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri

admin | 27 Ocak 2015

Sağlık Kategorisindeki Yazı 345 Kez Okundu, 3 Yorum Yapıldı.

resim yok

Omurganın sağ ve sol alt kısmında, karnın arka kısmında bulunan organlar böbreklerdir. Almış olduğumuz nefesle beraber birkaç cm hareket ederler. Vücudumuzda her organda oluşabileceği gibi, böbreklerde de çeşitli rahatsızlıklar meydana gelebilmektedir. Böbrek rahatsızlıkları kişilerin büyük çaplı sorunlar yaşamasına neden olur ve hemen tedavi edilmelerini gerektirir. Aksi takdirde daha farklı problemler meydana çıkmış olacaktır.

Böbrek rahatsızlığı belirtileri kendisini direk olarak gösterir. Kişiler ilk olarak sık sık idrar yapma ihtiyacı duyarlar. Bununla beraber nefes darlığı sorunu da ortaya çıkar ve bu durum kendisini yeteri kadar belli eder. Karnın sağ ya da sol kısmında sürekli olarak ağrı hissi olur. Bazen bu ağrılar sancıya da dönüşür ve kişiler yerinde durmakta zorlanırlar. İdrar yapılırken kanlı şekilde gelir. Ayrıca mide bulantısı da oluşur. Eğer bu belirtilerin her biri kişide varsa, direk olarak doktora başvurmak gerekecektir. Doktor teşhis koyduktan sonra gerekli olan tedaviyi uygulamaya başlar.

Böbrek Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri

Böbrek Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri

Böbrek rahatsızlığı tedavisi hastalığa ve ilerleme durumuna bağlı olarak gerçekleşir. Eğer rahatsızlık fazla ilerlememişse ilaç tedavisi uygulanır. Bunun aksine fazla şekilde ilerleme göstermişse, cerrahi tedavilere başvurulur ve hastalığın geçmesi sağlanır.
Böbreklerin iyi çalışması ve faaliyetini tam olarak yerine getirebilmesi için sigara ve alkol kullanımını bırakmak önerilir. Bunun yanı sıra günlük olarak su ihtiyacını karşılamak da böbreklerin düzenli olarak çalışmasına yardım eder.

Doktor. Ali

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.