nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Android Telefonlardan Sohbet Sitelerine Nasıl Girilir

seker | 13 Mart 2015

Genel, Mobil, Sohbet Paylaşımı Platformu Kategorisindeki Yazı 1403 Kez Okundu, 7 Yorum Yapıldı.

Android Telefonlardan Sohbet Sitelerine Nasıl Girilir

Arkadaşlar şimdi sizlere adroid telefonumuzdan sohbet sitelerine nasıl gireriz onu anlatacağım.

İlk olarak google playdan andorirc uygulamasını indiriyoruz.5.1.1 sürümü cıkıcak.İndirdikten sonra andro ircimizi açıyoruz. En üst köşede artı var oradaki artıya tıkladığımızda girecemiz sohbet sitelerinin isimleri tek tek çikar.O adreslerin en basındada diger diye bir secenek cikar oraya basına irc.kelimesini yazıp girmek istediğiniz sitenin adresini yazabilirsiniz örnegin irc.sohbet.org seklinde yazabilirsiniz. Böylelikle girmek istediginiz siteye ulasabilirsiniz.

Android Telefonlardan Sohbet Sitelerine Nasıl Girilir. Sohbet.ORG

Android Telefonlardan Sohbet Sitelerine Nasıl Girilir. Sohbet.ORG

Bir başka secenek olarakta söyle yapabiliriz.En üstte sağda üç nokta var oraya tıklıyoruz. Ordaki karşımıza çıkan seceneklerden ayarları seciyoruz. Daha sonra takma isim, sunucular ,kanallar diye secenekler var. Orada bulunan seçeneklerden de  sunuculari seciyoruz. Sonra en üstte üç nokta  çıkıyor ve o üç noktanın oraya tıklıyoruz.Yeni sunucu diye bir yazı karşımıza çıkıçak  ona tıklıyoruz.Ordan adres kısmına girmek istedigimiz sitenin adresini basına irc kelimesini ekleyip yazıyoruz. Örnegin:  irc.sohbet.org, şeklinde yazacağız.Port  kısmını boş bırakıyoruz,şifreye nick sifreniz varsa onu yazıyorsunuz örneğin 1234 seklinde.Takma isme nick inizi yazıyorsun örnegin peri seklinde.Karakter kümsesine geliyorsunuz ordan iso 8859-9 seçiyorsunuz.Arkadaşlar baska herhangi bir secenekler oynayıp değiştirmenize gerek yok .Daha sonra androirc kapatıp tekrar açıp en üstteki artı işaretinden adresi secip otomatik bağlanabilirsiniz.

Eger yazılarınız bozuk çıkıyorsa ne yapacaksınız.

Sohbet.ORG - Android Telefonlardan Sohbet Sitelerine Nasıl Girilir

Sohbet.ORG – Android Telefonlardan Sohbet Sitelerine Nasıl Girilir

En üstteki alt alta olan üç noktaya tıklıyacaksınız. Oradan ayarları, daha sonra sunuculari sececeksiniz baglandığınız sunucunuz yani site hangisi ise onun üzerine tıklıyorsunuz. Ordan düzenle diye seçeneğe tıklıyorsunuz. Gelen seceneklerden de karakter kümesini seçiyorsunuz. Çıkan seçeneklerden ise iso8859-9 seçiyorsunuz. Eger bu yoksa en alttaki iso yazısını secebilirsiniz. Ama dikkatli okuduğunuzda orda iso8859-9 olduğunu göreceksiniz.

Takma ismimi nasıl değiştirim diyorsanız:

Sohbet.ORG

Sohbet.ORG

Normalde sitelerde uyguladığımız komutu yapabilirsiniz.Örneğin /nick peri seklinde ardından da eger ki isterse /ns identify sifremizi yazabiliriz. Yani /ns idetify 12345 şeklinde. Bu en basit şekli diğer bir seçenek olarakta yine en sagdaki üç noktaya tıklıyoruz. Ordan ayarları daha sonra sunucuları sececeksiniz.Bağlandığınız siteyi secip üzerine tıklıyorsunuz. Ordan düzenle seçeneğini seçiyorsunuz. Gelen seçeneklerden takma isimden nickinizi yani takma isminizi değiştirebilirsiniz. Eger ki şifreli bir nickse şifre kısmınada şifrenizi yazıyorsunuz. Değilse bir şey yazmanıza gerek yok .Diger seçeneklerlerde oynamanıza gerek yok boş kalabilirler.Android Telefonlardan Sohbete Giriş

Makale : seker e Aittir.

 

BİR ÖNCEKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.