nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

7 Aralık Burç Yorumu

admin | 7 Aralık 2011

Astroloji Kategorisindeki Yazı 280 Kez Okundu, 2 Yorum Yapıldı.

resim yok

Aralık 2011 günlük burç yorumları

Bugün sizi neler bekliyor, burcunuza göre hayatınızda neler olacak, işte bugünkü burç yorumlarınız

Sevgili Koçlar, Boğa burcunda ilerleyen Ay etkinliği altında güne başlıyoruz. Ay-Venüs ve Ay-Mars arasında olumlu görünümler sayesinde kişisel değerleriniz başta olmak üzere,  umutlarınız, kendinizde ve başkalarında önemli bulduğunuz tüm güzelliklerin hissedilmesi, değerinin bilinmesi ve içinde bulunduğunuz durumların yeniden yapılandırılması adına verimli bir gündür. Yaşamsal tüm meseleleriniz üzerinde yarar-zarar hesabı yaparak daha iyi adımlar atabilmek adına gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz. Enerjileriniz  sizin gibi, sosyal kişiler için yavaşlatıcı ve ciddiyete teşvik edici olabilir.Ancak gerçek hayatın güzelliklerinin keyfine varmak için paranın ne kadar önemli olduğunu ve biraz daha idareli yaşamak gerektiğini hissetmeniz adına gayet  faydalıdır. Sizler doğanız gereği kaliteli yaşamayı, güzel ve elit ortamlarda bulunmayı, para harcamayı seven kişiler olduğunuz için farkında olmadan bütçeniz sınırlarını taştığınız olur. Oysaki bugünkü enerjiler altında,  daha dikkatli hareket  etmeliyim diyebilirsiniz. Burada önemli olan bu bakış açısını bir gün değil, uzun süreli devam ettirmektir. Ancak bunu başarmanız kolay değil biliyorum. İşte bugünkü enerji bu anlamda olumludur. Paranıza sahip çıkabilir, gereksiz harcamalardan uzak durabilirsiniz. Kalite anlayışınız yükselir. Ucuz alacak kadar zengin değilim cümlesini kendinize rehber edinebilirsiniz.

Sevgili Boğalar güne burcunuz üzerinde ilerlemekte olan Ay etkinliği altında başlıyoruz.  Bununla da kalmıyor. Gün içinde Ay hem Venüs ile hem de Marsla olumlu bir görünüm yapacak. Bütün bunları hesaba kattığımızda arkadaşlık ilişkileriniz başta olmak üzere, hedef olarak belirlediğiniz her konuda sağlam ve sağlıklı kararlar almaktan yana olduğunuzun göstergesidir. Durgun sular derinden akar mantığı içinde hareket ettiğiniz için, yavaş ama emin adımlarla ilerlemekten yana olabilirsiniz. Sosyal faaliyetleriniz ve sosyal kimliğiniz konusunda hassas davranabilirsiniz. Fakat bunun sebebi, dış dünyadaki imajınıza verdiğiniz önemden dolayıdır. Gün içinde hangi eylemde veya hangi ortamda bulunursanız bulunun, hem kendiniz hem de ailenizin geleceği adına düşünür ve iyilikleri gönülden yaparsınız.

Eğer erkekseniz güçlü bir kadının desteğine fazlasıyla ihtiyacınız vardır. Bu ister anneniz isterse eşiniz veya yakın bir akrabanız olsun farketmez yeter ki sizi desteklesin ve size inansın. Eğer kadınsanız, gayet tutarlı ve dengeli bir şekilde hareket etmeye çalışır, kararlarınızı bu yönde vermek gerektiğini bilirsiniz. Ayrıca böyle düşünen erkekleri beğenirsiniz. Günlük enerjiniz, inandığınız konular veya güvendiğiniz insanlarla ilgili fikirlerinizde kararlılık sağladığı gibi, rüyalarınızı gerçekleştirme yolunda da moral kazandırıcıdır. Parasal konularda esnek düşünmenizi sağlayan bugünkü enerjiniz, ihtiyaçlarınız ve sevdiklerinizle ilgili harcamalarda bulunmanız anlamına gelebilir.

Sevgili İkizler Çarşamba günümüz Ay-Boğa burcu enerjisi altında şekillenmekte. Günün diğer etkili enerjileri Ay-Venüs ve Ay-Mars arasındaki görünümler, ailenizle olan ilişkiniz ve toplumsal hayatınızda maddi gücün öneminin bilincinde olmanız ve bunu derinliklerinizde hissetmeniz anlamına gelmektedir. Yani kimseye belli etmesiniz de veya çevrenizdekiler farketmese de, siz paranın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Bu hassasiyet teslimiyetçilik anlamına gelmesin. Bilakis öylesine hırslısınızdır ki, hani deyim yerindeyse önünüze bir fırsat çıkması halinde, taşın suyunu çıkarırsınız.

Bugünkü enerjiniz, gerek partneriniz ve gerekse  çevrenizle olan ilişkinizde popülerlik gücünüzün ön planda olmasını ve hayatın güzel yanlarının tadına varmaktan zevk aldığınızı göstermekte. Tabii ki bir de istediğiniz gibi harcayabileceğiniz bir miktar paranız varsa, günün daha olumlu geçmesi gayet mümkündür. Benim bu enerji altında size önerim, zamanla halledilebilecek durumlar için kendinizi tedirgin etmemeniz, günü olabildiğince keyifli geçirmeye çalışmanızdır.

Sevgili Yengeçler Çarşamba  günümüz Boğa burcunda ilerleyen Ay etkisi altında başlıyor. Ay-Venüs ve Ay-Mars arasındaki görünümlerle zenginleşen gün boyunca hem kendinize hem de  başka insanlara yardımda bulunabilirsiniz. Toplu halde huzur ve sevgi bulma adına yapılan girişimler için de uygun zamandır. İdeliniz olan konularda adım atmak, projelerde bulunmak ve yeni tanışacağınız insanlarla bir araya gelmek günün bu ilk diliminde ön planda yer alabilir. İhtiraslı davranmanız mümkündür, güzel dilekleriniz olduğu için bunları bir an evvel hayata geçirmek istediğinizden dolayı böyle davranmakta olabilirsiniz.

Birlik ve beraberlik ruhu içinde hareket etmeye özen göstereceğiniz bugün, sizin arzunuz herkesin yararına olacak şekilde düşünmesi ve hareket edilmesidir. Tabii ki maddi ve manevi değerleriniz son derece önemli olduğundan risk altına girmek istememeniz doğaldır. Paylaşım olgunuz güçlüdür fakat bu tümüyle kendinizden ve ilkelerinizden vazgeçmeniz anlamına gelmez. Belirli bir sınırda hareket edildiği takdirde tabi ki siz de kendi payınıza düşeni yapacaksınızdır. Kendinizi ortaya koyarken bugün daha güvenli davranabilir, hayır demeniz gerekiyorsa bunu söylemekten de kaçınmazsınız . bu sizin bazı iyi niyetli olmayan insanlardan koruyacaktır.

Sevgili Aslanlar, Çarşamba günümüz Ay-Boğa burcu seyriyle başlıyor. Başkaları tarafından takdir edilmek, değerinizin bilinmesi ve otoritenizin kabul edilmesi yolunda etkili olan bu enerji,  keyifli bir gün geçirme arzunuzu yükseltiyor. Günün diğer enerjileri, Ay-Venüs ve Ay-Mars görünümleridir. Bunları da hesaba kattığımızda saygınlık görmeyi arzu ettiğiniz gibi, sizin için oldukça değerli olan kişilere de yardımcı olmanız ve sevginizi hissettirmeniz kolaydır. Yalnız bütün bunların karşılığında beklentiniz, ne olursa olsun üzerinizde otorite kurulmaya kalkışılmaması ve bir durum varsa eğer, sizinle tatlı bir şekilde konuşularak halledilmeye çalışılmasıdır. Gün içinde parasal meseleler veya özel hayatınızla ilgili konular üzerinde düşünme gereği duyabilirsiniz. Eğer hayat, umduğunuz gibi geçmiyorsa, hala bir şeyleri kafanızın içinde tam olarak oturtamıyorsanız Ay-Boğa geçişleri bonus anlamındadır.

Tabii ki siz de haklısınız. Sonuçta  bir emek veriliyorsa, bir şeyler düzgün yürüsün, mutlu olunsun isteniyorsa ve bütün bunlar için azami oranda dikkat ediliyorsa, neden karşınızdaki insanlar sizi anlamamakta ısrar ediyorlar diye hayıflanmamak elde değil. Yani illa birilerine bir şeyleri ima etmek mi gerekiyor. Bunca zaman verilen mücadele az mı? Sevgili dostlarım sizi yürekten anlıyorum. Ancak şu var ki, kendimizi ne kadar anlatmaya çalışırsak çalışalım ne yazık ki çoğu zaman karşımızdaki insanın anladığı kadarız. Onun bakış açısı, hayata duruşu böyle ise, ya onu bu özelikleriyle kabul edeceğiz veyahut bu sevdadan vazgeçeceğiz. Çünkü üsteledikçe üzülen biziz. Bugünkü Boğa burcu enerjisi ne kadar zor durumda olursak olalım, içsel yönden rahatlatıcıdır. Sadece biraz gevşeyin ve kendinizi rahatlatan aktivitelere yönelin. Üzüntünüzü hayatınızın merkezine koymayın. Merkezde sadece siz olun. Fedakarlık bir yere kadar. Önemli olan siz olduğunuzu lütfen unutmayın.

Sevgili Başaklar Çarşamba günümüz  Ay-Boğa burcu etkinliği altında başlamakta. Günün ilerleyen saatlerinde etkili olacak Ay-Venüs ve Ay-Mars görünüm etkileri altında,  davranışlarınızla çevrenizdeki insanlar üzerinde iyi bir izlenim bırakmanız mümkündür. Sağlamlığınız ve kararlılığınızla yaşınızdan olgun bir görünüme sahipsinizdir. Bu durum sizin başkaları tarafından saygı ve sevgi görmenizi sağlayıcıdır. Kendinizin farkına varmanız ve neler yapmanız gerektiğini bilerek eylemlerde bulunmanız kolay olabilir. Kişisel görünümünüze son derece önem verebilir, üstünüze giydiğiniz her şeyi itinayla seçebilirsiniz.

Birileriyle buluştuğunuzda veya görüştüğünüz insanların sizin ağzınızdan çıkan her sözü dikkatle dinlediklerini fark edebilirsiniz. Bayan Başaklar  güzellik ve dişilikleriyle, bay Başaklar ise karizmatik ve kendinden emin duruşlarıyla karşı cins üzerinde hayranlık uyandırabilirler. Venüsün  bugünkü  özel ışığı altında iki kat parıldamanız mümkündür.  Sağlığınız açısından da gün iyi etkiler altındadır. Canlı görünümünüzle kendinizi sabah kalktığınız andan itibaren gayet kuvvetli hissedebilirsiniz. Kontrol duygunuz da bugün yerindedir. Neyi, nerede, nasıl yapmanız veya  nerde durmanız gerektiğini gayet iyi bilebilirsiniz.

Sevgili Teraziler Ay-Boğa burcu seyir etkinliğinde Çarşamba günümüz başlıyor. Gün boyu etkisini hissedeceğimiz Ay-Venüs ve Ay-Mars arasındaki görünüm, yaşamınızı yakından ilgilendiren, uzun süredir aklınızı meşgul eden konular üzerinde düşünebilir, uygun çıkış yollara bulmaya çalışabilirsiniz.  Hani insanız ya,  bazen öyle bir ruh halinde oluruz ki,  canımıza  tak etmedikçe bir şeyleri görmezden geliriz. O zaman gelin bu enerjiden yararlanarak  artık canımıza tak ettiren,  meseleleri şöyle bir düşünelim. Gerekirse işi tatlıya bağlayalım.  Bunun dışında gün içinde olabilecek diğer etkiler arasında, gizli olan veya ortak olarak paylaşılan paralarla alakalı konularda iyi bir bütçe yapma gerekliliğinizdir.

Çünkü bu yapılmadığı takdirde kendinizi ilerisi adına pek güvenli hissetmeniz mümkün olmayabilir. Önümüzdeki aylarda  yaşanması muhtemel yenilenmeler için, düşündüğünüz bazı girişimler için şimdiden kendinizi hazırlamalısınız.  Özellikle bütçeniz konusunda. Böylece  durumunuzu bilir ona göre düzenlemelerde bulunursunuz. Bugün partnerinizle karşılıklı olarak ciddi meseleler üzerinde konuşabilirsiniz. Birbirinizin bakış açısına göre ortak bir noktada buluşmanız mümkündür. Yeter ki, her ikiniz de anlaşmaya gönüllü olun.

Sevgili Akrepler Çarşamba günümüz,  Ay-Boğa burcu seyri altında başlamakta. Ay-Venüs ve Ay-Mars görünümleri günün diğer etkili enerjileri arasında yer almakta. Bunların tümünü hesaba kattığımızda, ilişkiniz yoluyla kendinizi ve birlikte olduğunuz kişiyi gözden geçireceğiniz bir gün dersek yeridir.  Aslında böyle günler beraberliği denetimi, sorunların düzeltilmesi ve düzene sokulabilmesi açısından gayet etkilidir. Çünkü Ay-Boğa burcu geçişlerinde huzur ve  güvenlik olgusu son derece önemlidir. Eğer sorunlar varsa,  aranızdaki farklılıkların daha bir ortaya döküldüğü, her iki tarafın da şapkasını önüne koyduğu zamandır. Kimse kimseye rol yapmak zorunda olmadan kendini ortaya koyar. Fakat dikkat edilmesi gereken, böyle zamanlarda ne sen ne de ben demek yerine, biz diyebilmeyi başarmaktır. Peki biz demek kolay mıdır?

Eğer gerçekten temeli sağlam bir ilişkiniz varsa bu gayet kolaydır. Problemler ele alındığı kimse kimse üzerinde baskı  uygulamaz, uyumlu bir şekilde çözüme varılabilir hatta aranızdaki bağ daha bir güçlenir. Peki tam tersi olursa ne yapılmalıdır. O zaman her iki kişinin de, oturup medeni iki insan gibi konuşmayı denemesidir. Siz de bugün bu enerjiden yararlanarak konuşabilir ve biz olmayı başarmak için özverili davranabilirsiniz. Kaldı ki, Boğa burcundaki Ay, Venüs idaresindedir. Bugün Venüs ile etkileşimde olan Ay, aşkı hissetmek ve aşk adına adım atmak kolaydır.

Sevgili Yaylar Çarşamba günümüz Ay-Boğa burcu etkinliği altında başlamakta. Gün boyu etkili olacak Ay-Mars ve Ay-Venüs görünümleri,  gündelik  hayatta   yerine getirmek zorunda olduğunuz tüm işlerin  düzene sokulması adına önemlidir. Dağınıkların toparlanması, parasal konularda yapılması gerekenlerin  planlanması  ve her ne olursa olsun  tutumlu davranılması şart. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminize dikkat göstereceğiniz bugün, huzur, emniyet ve güven duygusu içinde hareket etmeyi tercih edebilirsiniz. Fiziksel sağlığınız açısından özellikle iştah açılması ve şekerli gıdaların tüketilmesi konusunda dikkat sarfetmelisiniz.

Çünkü Boğa burcunda ilerleyen Ay günlerinde  yiyecek tüketiminde artış gözlemlenebilir ve bu yüzden şişkinlikler,  abur cubur yenmesi halinde mide sorunları yaşamak mümkündür. Diş çektirmek veya  bu türden işleriniz varsa ertelenmesi faydalıdır. Çünkü böyle günlerde ağrı eşiğiniz düşük olabilir, yani ağrıya katlanma gücünüz. Boyun bölgenizi çalıştırmanız kireçlenmenin önlenmesi adına önemlidir. Gürültülü yerlerden ziyade, sakin ortamları tercih edeceğiniz zaman dilimidir. Kısaca kimsenin etlisine sütlüsüne karışmadan, huzur bulmak, kafanızı dinlendirmek istediğiniz bir gün diyebiliriz.

Sevgili Oğlaklar burcunuza uyumlu görünüm yapan enerjiler altında gününüz başlıyor. Ay-Boğa burcu geçişi,  Ay-Venüs ve Ay-Mars olumlu etkileri aşk hayatınızı ilgilendiren konularda olduğu gibi yaşamın zevkli ve güzel yanlarını coşkulu bir şekilde hissetmenizi sağlayacak etkiler altındasınız. Boğa burcunda ilerleyen Ay, bir Oğlak  için her zaman rahatlatıcı, sakinleştirici bir etki yaratır. Sorunları olsa dahi kişi bunlara daha ılımlı tarzda yanaşabilir veya bir şekilde düzenlemeye çalışabilir. Aşk konusunda gösterişli sözlerden ziyade gerçekçi bir düşünce ön plandadır, Romantizm duygunuzun  bile içeriğinde sağlamlık arama  olgusu yatabilir. Yani sizin aşkı hissetmeniz ve kendinizi tam anlamıyla verebilmeniz için, karşınızdaki insana güvenmeniz şarttır.

Çünkü siz bir Oğlaksınız ve gelir geçer hiçbir şeyin yaşamınızda günlük bile olmasına genel anlamda izin vermeyebilirsiniz. Çocukları olan kişiler için de durum bu yöndedir. Sevgi yine ön plandadır ama bunun arka planında birbirinize duyduğunuz itimat vardır. Aile üstüne düşeni yapmakla sorumludur ama çocuğun da sorumluluklarını bilmesi adına yönlendirmelerde bulunabilir. Bugün kimi Oğlaklar bebek sahibi olma konusunda ciddi ciddi düşünebilirler.  Maddi şartlar gözden geçirilir. Fakat bu kısa süreli bir titreşim  olduğu için birkaç saat veya bir  gün boyunca sizin üzerinizdeki etkilidir. O yüzden tam olarak bir karar alabilmek zor olabilir.

Sevgili Kovalar Ay-Boğa burcu seyir etkinliğinde güne başlıyoruz. Gün boyuncu Ay-Mars ve Ay-Venüs görünümleri,  yüreğinizin derinliklerinde sadece size ait özel duyguların gündeme gelmesini sağlayıcıdır. Hani insan kimi zaman içinde bulunduğu son durumu, geçmişe dönük tecrübeleri doğrultusunda ele alır ya, işte günlük etkiler altında böyle bir hissiyatın etkin olması doğaldır. Ne de olsa Merkür geri hareketi hala devam etmekte.  Bu durum kimi zamanlarda dibe vurduğunuzu size düşündürebilir oysaki bu sizin yüzeye çıkmak adına yaptığınız bir ayarlamadır. Yani farkına varmadan aslında kendinizi motive etmektesinizdir. Çünkü Ay-Boğa burcu geçişleri her ne kadar sizi rahatsız etse de, belirli bir temel güvenlik duygusu  içinde tutmaya mecbur kılsa da, sizin kendi değerlerinizi koruma altına almanız için son derece etkilidir.

Ailenizle alakalı konularda birleştirici, bağlayıcı,  evinizle alakalı konularda ise güzelleştirme,  onarım ve düzenleme adına uygundur. Eksiklerinizi bütçeniz doğrultusunda ele alarak halletme yoluna gidebilirsiniz. Aile büyükleriyle ilgili mevzuların ön plana alındığı ve parasal anlamda yardımcı olunduğu veya  ailenizin size maddi açıdan destek olduğu gündür.

Sevgili Balıklar bugün  konuşma tarzınızla ve algılama gücünüzle kendinizi en rahat hissedeceğiniz alan yakın çevrenizdir. Gün boyu devam edecek Ay-Boğa burcu geçişi, Ay-Venüs ve Ay-Mars olumlu enerjileri  planlanmış, üzerinde düşünülmüş günlük işlerinizin yoluna koyulmasında olumludur.  Üzerinde çalıştığınız ve bilgi sahibi olduğunuz her şeyi hayatın içinde gerekli olan yerlerde kullanabilirsiniz. Ticaret hayatının maddi olan paylaşımları açısından da etkilidir. Alacaklarınızı tahsil edebilir ve ödemelerinizin peşinde koşabilirsiniz. Duygu dünyanızla alakalı konularda ise, inişli çıkışlı olan hislerinizi belirli bir noktaya odaklayarak daha mantıklı kararlar vermeniz mümkündür.

Sevdiğiniz kişiyle bir araya gelerek ilişkinizle alakalı sorunları çözebilmek için bugünkü enerjilerden yararlanmanızı öneririm. Mantıklı ve üretimden yana düşünerek hareket etmeniz mümkündür. Emek sarfettiğiniz her işin karşılığını gerek haberleşme gerekse birebir görüşmeler yoluyla tahsil edebilirsiniz. Yakın akrabalarınız kuzenleriniz, kardeşlerinizle görüşmeler ön planda olabilir veya buluğ çağında bir çocuğunuz varsa bugün sorunlarıyla ilgili eğitimcilerle temasa geçerek neler yapabileceğinize karar verebilirsiniz.

iremSU
Astroloji Danışmanı

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.