nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Ağrı Kesicilere Dikkat

admin | 5 Ocak 2011

Sağlık Kategorisindeki Yazı 310 Kez Okundu, Yorum Yapılmadı.

resim yok

Sık kullanılan ağrı kesiciler ilacın alınmadığı durumlarda ağrıların daha çok artmasına sebep oldupu ortaya çıktı. Uzmanlar, ağrı kesici bağımlığının alkol ve eroine benzediğine dikkat çekiyor.

Nöroloji Uzmanı Doktor Fatma Sağlam, süreklilik arz eden baş ağrılarında ilaç kullanımı ve etkileri üzerine bilgi verdi. Doktor Sağlam, ağrı kesicilerin yaygın ve kontrolsüz kullanımının ilaç alınmadığı durumda ağrının daha da artmasına ve ağrının ilaçlara daha az cevap verir hale gelmesine sebep olduğunu dile getirdi.

Kontrolsüz kullanılan ağrı kesicilerinin karaciğer ve böbrek yetersizliği, mide ülseri yetersizliği gibi ciddi rahatsızlıklara da neden olduğunun altını çizen Doktor Sağlam, ”Her gün ya da 2-3 günde bir ağrı kesici ilaç kullandığı için ağrı kesici bağımlısı olanların oranı azımsanmayacak sayıda. Ağrı kesici bağımlılığından kurtulmak için arınma tedavisi lazım. Ağrı kesici bağımlılığı aynı eroin ya da alkol bağımlılığı gibi kişinin kendi kendine vazgeçemediği, tedavi gerektiren bir problem.

Ağrı kesicilere sığınan kişiler ileride daha büyük ağrılara maruz kalıyor. Ağrı kesicilere bağımlı yaşayan kişilerin sadece baş ağrısı değil konsantrasyon eksikliği, depresif durumlar, baş dönmesi, çarpıntı gibi şikayetleri de olabilir. Planlı bir tedavi ile bundan kolaylıkla kurtulmak mümkün” dedi.

Kaynak: internethaber

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.