nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Sigara ve Alkolü Bırakmak

admin | 29 Nisan 2012

Sağlık Kategorisindeki Yazı 2932 Kez Okundu, 10 Yorum Yapıldı.

resim yok

Herkesin bir bahanesi vardır;

Kimi üzüntüden, kimi canı sıkıldığında, kimi morali bozulduğu anda başka türlü sebeplerle içmeye devam etmektedir.

Ancak işin gerçeği şudur ki; asla ve asla bu sebepler gerçeği yansıtmamakta olup, sadece kişinin kendisini kandırmasından ibaret aciz bir gerçek olduğunu görebilmek gerekiyor.

Zevk uğruna insanın kendisine zararından başka bir şeyi ifade etmeyen o tanımları, türlü türlü bahanelerin ardına saklayıp, kendine bir olur yol bulan insanları anlamak gerçekten güçtür.

Gerçek ise o şahsın sadece beyninin isteklerine boyun eğme arzusundan ibaret olduğunu anlatan basit cümlenin içinde saklıdır.

Komik olan ise bu gerçeği insanın algılamakta zorluk çekip bir de asla bırakamayacağını düşünmesidir.
Ancak;
Bırakan nasıl bırakıyor?
Onlar insan da bırakamayan farklı bir varlık mı?

Şunu unutmamak gerekir ki; bireyi kontrol eden her zaman bireyin kendisi gerçeğinden yola çıkarsak, bu şekilde değilde farklı düşünen kesmin kendisini kontrol edemeyen bir varlık olduğu gerçeği de ortaya çıkmaktadır.

Bu acı gerçeği de farketmek, üstelik farketmeyi başarırken hala devam etmek ise insanoğlundaki anlamsılığın en derin noktasındaki karanlığı işaret etmektedir.

Lakin en zor matematik denklemlerinin bile çözümünün basit bir rakam olabileceği gerçeğinden yola çıkarak bu şekilde insanoğlunda ortaya çıkan böyle bir anlamsızlığın çözüm yolu ise bireyin kendisinde keşfedemediği gücü bulması; irade ve nefis kavramlarını doğru şekilde kendine empoze edebilmesinden geçtiğini bilmek gerekiyor.

Evet; sigara ve alkol tedavi veya ilaçlarla değil sadece irade ve nefis gücüyle rahatlıkla bırakılabilir.

Çok daha uzun ve detaylı şekilde anlatılabilecek bir konunun çözümü iki kelime iken ayrıntılarla boğuşmanın bir anlamı olmayacağını düşünüyor ve bu gerçeği sigara içen veya alkol kullanan herkesin görmesi dileyerek…

Hoşçakalınız diyorum.

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.