nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Kronik Yorgunluk

admin | 29 Eylül 2010

Sağlık Kategorisindeki Yazı 112 Kez Okundu, 4 Yorum Yapıldı.

resim yok

 

Kronik yorgunluk bugün 4 milyondan fazla kişiyi etkileyen anlaşılması güç bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlıkla baş eden kişilerin %50’si profesyonel yardım almaktadır. Kronik yorgunluk rahatsızlığı geçiren hastaların neredeyse %25 aşırı yorgunluk nedeniyle çalışamamaktadır. Kronik yorgunluğa ilişkin diğer önemli bir veri de bu hastalıkla baş eden kişilerin neredeyse yarısında ruhsal sorunlar gibi inci rahatsızlık daha bulunuyor olmasıdır.

olan kişi kendini uyku veya dinlenme ile düzelmeyecek şekilde yorgun hisseder. Bunun dışında dinleme ve uyku ile iyileşmeyen baş, eklem ve kas ağrıları, konsantrasyon ve hafıza sorunları, boğaz ve boyun ağrısı da kronik yorgunluğun belirtileri arasında yer alır. Bunların yanı sıra kronik yorgunluk hastalarında gece terleme, öksürük, nefes darlığı, panik atak, duygu durum değişiklikleri, depresyon, ishal, kabızlık, irritabl bağırsak sendromu, ani kilo alma veya verme gibi belirtilere de rastlanılabilir.

Rahatsızlığa nelerin neden olduğu tam olarak bilinmemektedir; fakat uzmanlar rahatsızlığın ilerlemesinde bazı virüslerin etkili olabileceğini düşünmektedir. Yapılan araştırmalar oto bağışıklık sisteminde sorun yaşayan kişilerde kronik yorgunluk riskinin daha yüksek olduğunu saptamıştır. Ayrıca kronik yorgunluğu bulunan kişilerin vücutlarındaki kortizol miktarı sağlıklı kişilere oranla daha düşük çıkmıştır.

Kronik yorgunluk nöbetler halinde gelişir. Belirtiler bir süre görülüp daha sonra ortadan kaybolabilir. Hastalığın bilinen etkili bir tedavisi yoktur. Hatalığın belirtilerini en aza indirmek amacıyla bazı ilaçlar kullanılabilir.

Ekleyen : EmPeRYaL

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.