nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Kim Dost Kim Düşman?

admin | 29 Eylül 2010

Genel Kategorisindeki Yazı 306 Kez Okundu, 7 Yorum Yapıldı.

resim yok

 İlk zamanlar ile şimdiki zamanlar arasında dost ve düşman tanımımız çok değişti. Eski dostlarımızın dost olmadıklarını, düşmanlarımız ise dostluğumuza ihtiyaçları olduğunu gördük.

Geçmişte bizim dost olarak belirlediklerimizin yüzlerinde maskeler vardı. Asıl yüzlerini şimdiye kadar hiç görmek istemedik. Sadece bizlere dinlettikleri müziği bildik. Bu sesinde Mozart olduğunu söyleyip durdular. Bizde dinlediğimiz müziğin Mozart olduğunu sandık. Bizler Mozart’ın sesini dinlerken onlar etrafımızda ateşler yaktılar. Onlara bir şeyler olduğunda bizler dostlarımızı yüzüstü bırakmamak için yanlarında yer aldık, alamadıksa bile tarafsızlığın tarafında kalarak onlarla olduk. Bizler onlardan bir şeyler istediğimizde ‘’bizler ilişki içindeyiz, bilirsiniz ilişkilerde karşılıklı çıkarlar söz konusudur’’ demeye başladılar. Yani almak için vermek gerektiğini söylediler. Bu işlere şaştık kaldık. Oysa biz onlardan gelen isteklere nasıl yanıt vermiştir? Böylelikle dostlarımızın yüzlerini görmeye başladık.

Aslında bizim dostumuz gibi görünerek bizlerden faydalanmışlardı. Bize dinlettikleri müziğin Mozart’ın senfonisi olmadığını da anlamaya başladık. Meğersem o müziğin sesi Mozart değilmiş, top ve tüfek sesiymiş.

Bunca yıl etrafımızda ki ateşler yüzünden; ateşin arasında kalan akrep gibi kendi kendimizi şoktuk. Çünkü gözlerimizi bağlamışlardı. Gözlerimizi açtığımızda etrafımızdaki ateşin bir yanılsamadan ibaret olduğunu görmeye başladık. Önceden yadsıdıklarımızla ilişkilere geçerek aslında onların düşman olmadıklarını anladık. O kadar ileriye götürdük ki kendilerinin bizlere reva görmediklerini kendi aramızda yaparak, vizeleri kaldırdık.

Eski dostlarımız şimdi bizi içimizden sokmaya başladılar.

Ekleyen : EmPeRYaL

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.