nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Kellik Tarihe Karışıyor

admin | 19 Aralık 2010

Sağlık Kategorisindeki Yazı 326 Kez Okundu, Yorum Yapılmadı.

resim yok

Özellikler erkeklerin korkulu rüyası olan saç dökülmesiyle ortaya çıkan kellik problemine çözüm bulundu Berlin Üniversitesi’ndeki bilim adamları kök hücreden ilk kez saç hücresi yapmayı başardı.

Berlin Technical Üniversitesinde yapılan çalışmada sonucunda kök hücreden ilk kez saç hücresi yapımında başarıya ulaşıldı.

KEL BÖLGEYE SAÇ NAKLİ
Hayvanlar üzerinde denenen çalışma başarılı sonuç verirken uzmanlar bunun 5 sene içerisinde tüm dünya tarafından kullanılabileceğini açıkladı. Doktor Roland Lauster, kişinin kendi kök hücresinden saç kökü oluşturulacağını ve bunun hastanın kafasında seyrek ya da tamamen kel olan bölgelerine nakledileceğini söyledi.

AMELİYAT EN AZ BEŞ SAAT SÜRECEK
Operasyonun 5 ila 10 saat süreceğini belirten Lauster, tedavinin dönem dönem tekrarlanabileceğim ifade etti. Tedavinin %80 oranında bir başarı sağlayacağı ve her şeyden önce tedavi yönteminin yeni ilaç yapımlarının da önünü açacağı kaydedildi.

HORMONAL PROBLEM
Lauster saç dökülmesinin hormonel bir problem olduğunu, beslenme ve çev resel faktörlerinde saç dökülmesine ne den olduğunu sözlerine ekledi. Lauster “Eskiden erkeklerde tamamen erkeklik hormonuna bağlı saç dökülüyordu. Bugün 18’inde kel olanlar var. Hormonlu gıdalar ve stres saçı dökülmesine neden oluyor” dedi.

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.