nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Hastalıklarla mücadele

admin | 20 Ağustos 2010

Sağlık Kategorisindeki Yazı 310 Kez Okundu, 3 Yorum Yapıldı.

resim yok

Hastalıklarla mücadele zamanı!

Taze Meyve Suyu İçin
Afrodizyak olmasının ötesinde meyve ve sebzeler antioksidan içeren ilk yüz yiyecek arasında ilk sırayı almaktadır. Antioksidanlar hastalıklarla mücadelede önemli yeri olan bileşenlerdir. Meyve ve sebzeler sadece grip ve soğuk algınlığına değil; kanser, kalp hastalığı, alzheimer ve parkinson gibi hastalıklara da yakalanma riskini düşürür.

Bakterileri Öldürün
Hastalıkları beslemeyin. Mutfak temizliğinde kullandığınız ürünler grip ve soğuk algınlığı nedeni olabilir. Nemli ve ıslak ortamlar enfeksiyonların üremesi için mükemmel bir zemin oluşturmaktadır. İpucu: Islak bulaşık süngerinizi her gün iki dakika mikrodalga fırında kurutarak süngerde biriken bakterilerin %99’unu öldürebilirsiniz.

Balık Yiyin
Balık kalp sağlığı için gerekli omega-3 yağ asitlerini içerir. Balık ayrıca vücudun bağışıklık sistemini artırdığı bilenen selenyum açısından zengin bir besin kaynağıdır.
İpucu: Selenyum açısından zengin olan deniz ürünlerini, karides ve somon balığı gibi haftada üç kez tüketin. Diğer selenyum kaynaklarından olan ayçiçeği, mantar ve havucu da günlük diyetinize eklemeyi ihmal etmeyin.

Dişlerinizin Üzerine Düşün
Dişlerinizi günde iki kez fırçalasanız bile , dişlerinizin arasında plaklar olabilir ve kan dolaşımına bile girebilen bu bakteriler kalp hastalığına kadar götürebilecek iltihaplara neden olabilir. Eğer diş sağlığınıza gerekli özeni gösterip diş ipi kullanımına dikkat ederseniz ömrünüzü altı yıl kadar uzatabilirsiniz!
Sizin İçin: Her gün dişlerinizi fırçalayın ve diş ipi kullanın. Ve her altı ayda bir profesyonel temizlik ve ağzınızdaki bakterilerin kontrolü için diş hekiminize gidin.

Neşeli, Cıvıl Cıvıl Olun
Kahkaha Atın: Yapılan çalışmalara göre sadece eğlenceli, komik şeyler düşünmek bile depresyon riskinizi fark edilir bir şekilde azaltmaktadır. Gülmek, kahkaha atmak ; anksiyete ve stresi aniden düşürmektedir.
İpucu: Özellikle moraliniz bozuk olduğunda bir komedi filmi kiralayın veya kendinizi komik olayları düşünmeye zorlayın. Ve mutlaka çevrenizde olumlu düşünen gülmeyi bilen arkadaşlarınız olsun.

Ekleyen:Ferda

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.