nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Demir Eksikliği Anemisi

admin | 3 Ocak 2011

Sağlık Kategorisindeki Yazı 292 Kez Okundu, Yorum Yapılmadı.

resim yok

Bebeklik zamanında ek mamaya geçiş döneminde demir eksikliğinden meydana gelen ve her üç çocuktan birinde demir eksikliği anemisi görülüyor

Anne sütünün yetersiz kaldığı ve ek mamaya geçiş döneminde bebeklerde meydana gelen demir eksikliği anemisi, ergenlik dönemindeki genç kızlarda da sık görülmektedir.

Demir eksikliği anemisi hastalığına sebep olan en büyük faktör ise yetersiz demir alımı. İsminden de anlaşıldığı gibi demir eksiliği ile ortaya çıkan hastalığın önlem ve tedavisi bol demir içeren besinler tüketmektir. Örneğin kırmızı et, mercimek, yumurta sarısı, balık, yeşil yapraklı sebzeler demir açısından zengin, tüketilmesi gereken besinlerin başında geliyor.

Hastalığın belirtilerinde ise en başta halsizlik, cilt renginde solgunluk ve halsizlik görüldüğü belirtilmektedir. Çocuğunuzda bu tarz belirtiler varsa hemen doktorunuzu aramalısınız.

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.