nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Çocuklar ve Bilgisayar

admin | 30 Aralık 2014

Genel Kategorisindeki Yazı 7 Kez Okundu, 2 Yorum Yapıldı.

resim yok

Yaşınız 30 ve üzerinde ise, yağ satarım bal satarım ustam ölmüş ben satarım oyununu muhtemelen hatırlarsınız. Sokakta oynadığınız saklambaç, misket, istop gibi daha birçok oyun da hafızanızdadır. Şimdilerde artık sokaklarda oynayan çocukları pek göremiyoruz. Çünkü çocuklar evlerde ve bilgisayar başındalar.
Çocukların bilgisayar kullanımı, şüphesiz ki çok faydalı. Bilgisayar kullanmanın kolaylığı, çocuklarda öğrenme becerisini ve merak duygusunu geliştiriyor. Çocuğun dikkatini yoğunlaştırmasını ve bilişsel olarak gelişmesini de sağlıyor. Ancak çocukların bilgisayar kullanımı, olumsuz bazı etkilere de yol açıyor. En büyük etkisi ise, çocukların bilgisayar bağımlısı haline gelmesi. Bilgisayar oynayarak saatlerini geçiren bir çocuk, sosyal ilişki kurma becerisini zamanla kaybederek yalnızlaşmaya başlıyor. Arkadaşlarıyla bir araya geldiğinde, beraber vakit geçirmekten ya da oyun oynamaktan sıkılıyor. Bu şekilde büyüyen çocuklarda, özellikle ileriki yaşlarda özgüven eksikliği, saldırganlık eğilimi, içekapanıklık gibi bazı problemler görülüyor. Uzmanlar, bu problemlerin en aza indirilmesi için, çocukların bilgisayar kullanımı 2 saat ile sınırlandırılmasının ve ebeveynlerin kontrolündeki internet sitelerine girilmesinin daha uygun olacağını belirtiyorlar.

Sohbet.ORG - Çocuklar ve Bilgisayar

Sohbet.ORG – Çocuklar ve Bilgisayar

Makale : Admin

 

BİR ÖNCEKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.