nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Boyun Fıtığı Belirtileri

admin | 27 Şubat 2015

Sağlık Kategorisindeki Yazı 489 Kez Okundu, 4 Yorum Yapıldı.

resim yok

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın oluşma süreci uzun vadeli olarak gerçekleşir. Çoğu kişinin karşılaşmış olduğu bir hastalıktır. Tedavisi vardır ve bu nedenle ilk olarak doktora başvurulması gerekecektir. Doktorun vermiş olduğu yönlendirmelere uygun bir tedavi gerçekleştirilirse kısa zaman içinde sonuç alınabilir. Böylece hastalığın tekrar ortaya çıkma riski de en aza indirilmiş olacaktır.

Boyun fıtığı belirtileri ilk olarak ensede ağrı ile başlar. Kişiler ağrıdan ötürü enselerini oynatmakta güçlük çekerler. El ve kollarda uyuşma hissi de ilerleyen zamanlarda ortaya çıkmaya başlar. Bunun yanı sıra baş dönmesi ve bulantı da fıtığın belirtileri arasında bulunur. Kişiler yapacak oldukları işlere konsantre olmak konusunda güçlük çekerler. Hastalık bu aşamaya geldikten sonra doktordan yardım alınması gerekir.

Boyun Fıtığı Belirtileri Nelerdir

Boyun Fıtığı Belirtileri Nelerdir

Çok hızlı bir şekilde boynun ileri ya da geri gelmesi fıtığa neden olabilir. Ayrıca ilerleyen yaşlarda boyun içerisinde bulunan disklerdeki sıvının azalması da fıtığın oluşmasında temel nedenler arasında görülür. Bazı iş kollarının da boyun fıtığına neden olma riski daha fazladır.

Fıtık sonucunda kişiler günlük hayatlarında çeşitli aksaklıklar yaşamaya başlarlar. Hareketleri konusunda kısıtlama ortaya çıkar. Boyun fıtığı tedavisi ile bu sorunlar ortadan kalkacak ve yaşam standartları da eski haline dönmüş olacaktır. Tedavi sırasında boyun kaslarının güçlendirilmesi için çeşitli egzersizler yapılır. Bunun yanı sıra kas gevşetici merhemlerden de destek alınması mümkün olur.

Gönderen : DR ALİ

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.