nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Aşk acısı nedir ?

admin | 10 Eylül 2010

Genel Kategorisindeki Yazı 371 Kez Okundu, 7 Yorum Yapıldı.

resim yok

AŞK NEDİR? AŞK ACISI NEDEN YAŞARIZ?
Aşk nedir sizce? “Aşk nedir?” sorusuna cevap veremediğiniz şeymidir? Yoksa Aşk ın tarifi yokmudur?
Zaten balın tadını yazdığınız veya anlatmaya çalıştığınız zaman tadını anlatamazsınız ki.Balı dil tadar.,onu dilden başkası anlatamaz.Aşkı da kalp tadar,onu kalpten başkası tadamaz.Anlatsa da ancak gölgesini anlatabilir.
Gerçek aşkı mı bulmak istiyorsun? Öyleyse kalbini ve aklını yanına al ve okumaya devam et lütfen…

Aşktan bahis açılır da maşuktan açılmazmı.
Sevgili ; Kutupta yaz,çölde sudur.Sevgili kalbimizi en derinden titreten yegane varlıktır.Sevgilinin gerekirse uğrunda can verilir.Canan uğrunda değil bir can, olsa yüz can verilir.

Ne güzel demiş aşk insanı Mevlana ;

Aşıklar,bakılmaması gereken yere bakarlar.Hakk’ı bırakırlar da fani güzellere bakarlar da o yüzden dertlenirler,o dert sebebiyle ağlar, inlerler..

Gözümüzün gördüğü, gönlümüzün yöneldiği herşey bir nimettir.Aşk da bir nimettir.Sevgi de bir nimettir.Vedud Allah’ın bir nimetidir.İnsan nimeti vereni unutur sonsuz aşkı kendisi gibi fani bir güzele yöneltirse aşk acısının kıvılcımları kalbe düşmüştür artık…
Kalbindeki tüm sevgiyi havaya, suya, mala, mülke, makama mevkiye, karşı cinse yöneltir insan.Halbuki asıl aşık olunması gereken bizlere bu nimetleri verendir..

Sonuçta aşık olduğun kişi de bir insandır.Sen her ne kadar sonsuz aşk besliyorsan da o seni terk edebilir.”Seni artık istemiyorum” diyebilir.Veya sevgine karşılık vermeyebilir.Halbuki sen onun için canını bile vermeye hazırdın .O , değil canını, sevgi ağacının bir dalını bile vermedi..

Bağlanmayacaksın öyle körü körüne, onsuz asla olmaz demiyeceksin.Dimdik ayakta durmayı bileceksin..

Fani aşklar biter,geriye elemler kederler kalır.

Sen, kalbindeki sonu gözükmeyen tüm sevgiyle ona yönelmişsin fakat o sırtını dönüyor.Sonra ağlayıp inleyip duruyorsun.Halbu ki sen Allah’a bir adım atsaydın, O koşarak sana gelecekti.Ve sen Onu sevdiğin sürece,O seni asla terk etmeyecekti..

Aşktan ayrı bir tad almak istiyorsan , bir kere de Allah rızası için aşık olmayı dene.Sevgilinle el ele tutuşurken, size sevgi nimetini verene şükrederseniz sevginize sevgi katarsınız.

Sonuç olarak ;

Karşı cinse olsan aşkın sonunda ; Aşk acısı vardır.Keder, hüzün vardır.Allah muhafaza ölüm vardır…
Allah’a olan aşkın sonunda; Şu an göremesek te Cennet vardır.Kalbin zümrüt tepelerine ulaşabilmek vardır.Kainatın aşkı vardır.Eğer sen Allah için seversen, sevgiline/karına olan sevgin doruk seviyesine ulaşacak ve alem hayran kalacak bu sevdaya.İkinci bir Ferhat ile Şirin , Aslı ile Kerem, Leyla ile Mecnun neden olmasın ki?

Aşkın size mutluluk,huzur getirmesi temennisiyle…

Ekleyen : Geweze

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.