nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

AOP Kuralları

admin | 29 Ağustos 2010

Komut Ve Kural Kategorisindeki Yazı 700 Kez Okundu, 17 Yorum Yapıldı.

resim yok

AOP Kuralları

 Aop Kurallarına Bütün Aopların Uyması Zorunludur.
OP, Kisisel zevkleri ve siyasi, itikati, fikri, ayricaliklari ve farkliliklari için kimseyi kanaldan atamaz.

OP, Aop listesinde kayitli oldugu ‘nick’ ile OP kalabilir.

OP, kanalin genel asayisi ile sorumlu olup, tartismalarda uzlastirici rol alir ve taraf tutamaz . Kaba ve adab disi hareketlerde bulunmaz.

OP, yetkisini kendi sahsi veya nefsi cikarlari icin hic bir sekilde istismar edemez. Örnegin: kimseyi kanalina zorla sokamaz, kimseyi kendisi ile konusmaya zorlayamaz, istegi yapilmadigi takdirde tehdit edemez vs

OP, kanalda alacagi kararlari katilimcilarin yönlendirmesi dogrultusunda almaz . Kurallar dogrultusunda karar verir.

Oplarin kendi aralarinda yetki noktasinda hic bir ayricalik almadigindan dolayi birbirlerinede yaptirim uygulama hakkina sahip degillerdir. oplar kendi aralarinda cikan anlasmazliklari genelde herkesin önünde olmayip özelde halletmeye calisirlar. Anlasmaya gidilemedigi takdirde sorunu soplara bildirirler.

Op, kanalda birbirleriyle tartisma gibi ters düsücü hareketlerden kacinmalidirlar.bir op diger bir opun yanlisini veya kural ihlalini gördügü takdirde bunu özelden kendisine bildirir yanlisda israr edilirse soplara havale eder.

Oplarin, görev sahasi kanaldaki katilimcilara uygun sohbet ortamini olusturmaktir, asayisi temindir. bu acidan katilimcilarin soru ve sorunlariyla ilgilenir cözümler bulmaya calisir.

OP, kendi basina kural koyamaz, kurallari degisemez. Op Olan herkes bu kurallari kabul etmis sayilir.

OP’larin kurallari bilerek ya da bilmeyerek cignemesi halinde oplugu geri alinabilir.Son Karar Soplarin Istisaresi ile verilir. (kurallari bilmiyor olmasi mazaret sayilamaz.)

Kick veya Ban atarken , atma sebebi kisa ve öz olsun örnek : ornek_M was kicked by SohbetCafe ( reklam yasak ) , kick mesajlarini uzun tutmayalim

Bir opun yetkisini (nickini ve sifresini) baskalari ile paylasmasi yasaktir. Baskalarina accessini kullandiran oplarin yetkileri bir daha geri verilmemek uzere alinicaktir. Op sifresi en az 8 rakam yada herfden olusmalidir.

Oplar kendi banlarini 15 dakkikada bir acacaktir. Oplar kanallardan cikmadan önce attiklari banlari acmali.

Kullandiginiz mirclerin ayarlarini kesinlikle iyi yapin yada kanal korumalarinizi tamamen kapatin kimseyi yanlislikla atmamaya gayret edin.

Her operatorün özeli kesinlikle açık olmak zorundadir , cünki yeni katılımcılar bir sey sormak icin gelebilirler , onlara yardimci olacakta sizlersiniz. Kullanicilardan yardim esirgeyen oplarin accessleri silinicektir.

Özellerinizdeki küfürlerden veya hakaretlerden dolayi bir useri kanaldan uzaklaştırmak yasaktir , küfür eden kişinin özelini okumayin veya ona karşılık vermeyin , karşılık aldıkları takdirde daha çok saldırgan olacaklardır.

Bir opun diger opu kicklemesi yada banlamasi kesinlikle yasaktir. (özel durumlar haric)

Oplar userler arasinda kesinlikle ayrimcilik yapmamali, kurallari her kim cigniyorsa gerekeni yapmali.

Küfür ve reklam harici tüm kural ihlallerinde userler mutlaka uyarilmalidir.

Cirkin ve reklam icerikli olmayan tüm nickler kanalda tartisma ortami cikarmiyorsa kalmasina müsade edilecek. Nickler problem cikariyorsa kanaldan uzaklastirilacak.

Kisisel sorunlardan dolayi kullacilarin girisini engelleyen oplar yetkilerini yitirecektir.
Op oldugunuz takdirde yukardaki butun kurallara uyacaginizi kabul ve taahhut etmis olursunuz.
Bu kurallar yönetim tarafından belirlenmiş olup, kurallara uymayan Aoplar ilk başta geçici olarak uzaklaştırma daha sonra aynı hata devam ederse bir daha Aop yazılmamak şartı ile silinir.

Sohbet.ORG – Yönetimi Adına : Ekleyen : Admin

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.