nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Oper Kuralları

admin | 29 Ağustos 2010

Komut Ve Kural Kategorisindeki Yazı 348 Kez Okundu, 7 Yorum Yapıldı.

resim yok

Oper Kuralları

 Sitemizde Görevli Seçkin Operler İçin Kurallar.

OPER, yetki verildigi niki ile IRCOP kalabilir.Yersiz ve sürekli nick degisimi yasaktir.

OPER, yetkisini hicbir sekilde baskasina kullandiramaz, cafe vb ortamlardan baglaniyorsa away oldugu zaman operlik durumundan cıkması gerekir.

OPER, Kisisel zevkleri ve siyasi, itikadi, fikri ayricaliklari ve farkliliklarindan dolayikimseyi ne kanaldan nede serverden atabilir.

OPER, tarafindan atilan “BAN”lari atan OPER online oldugu sürece diger OPER kaldiramaz. Aciliyet arz eden durumlarda atan OPER ile istisare ederek ve müsaadesini alarak acar.

OPER, kendisine emaneten verilen yetkiyi hic bir sekliyle sahsi cikar ve kisisel zevkleri icin istismar edemez.Örnegin: kimseyi kendi kanalina zorla sokamaz, kendi kanal reklami icin global atamaz , kimseyi kendisi ile konusmaya zorlayamaz, yetkisi olmadigi halde kimseye IRCOPluk vaadi vermez, istedigi olmadigi takdirde tehdit edemez … vs

OPER, Flood, saldiri küfür clone gibi aciliyet arz eden durumlarin disinda kanali +m alamaz.

OPER, kanalda accessi olmayan kisiye op veremez. Kanalda yetkili bir op yoksa kanal ile ilgilenmekle yukumludur.

OPER, Serverin genel asayisinden sorumlu olup öncelikle kanal OPlarinin yetki sahasina gerekmedigi müddetce müdahale etmez. Örnegin : Flood saldirisi küfür saldirisi gibi durumlarda, saldirganlari kanal OPlarinin yetkisi disinda kalan serverden uzaklastirma gibi müdahalede bulunur.Müdahale esnasinda taraf tutmadan uzlastici bir rol alir, kaba ve adab disi hareketlerde bulunmaz.

OPER,sahislara, kurumlara,topluluklara hakaret ve küfür edilmedigi sürece Din,Mezhep, Cemaat, Irk ve millet gibi fikir farkliligindan dolayi kimseyi atamaz.

OPER, alacagi kararlari baskasinin yönlendirmesiyle degil mevcut ve gecerli kural dogrultusunda alir.

OPER, yetki ve sorumluluk sahasinin disinda kalan meselelere karismaz.

OPER, kendi basina kural koymaz, kurallari degisemez.Yetki alan herkes bu kurallari kabul etmis sayilir.

OPER, istisare ve koordinasyonun saglanmasi amaciyla #opers kanalinin yanisira #mgtops kanalindada bulunma mecburiyeti vardir.

OPER, kullanicilarin istek, sikayet ve önerileri ile ilgilenir.

OPER, sohbet kanallarinda gerek IRCOPlar gerekse de OPlar arasi her türlü tartisma gibi ters düsücü hareketlerden kacinir.
Bir yanlisi veya kural ihlalini gördügü takdirde o görevliye bunu özelden bildirir israri halinde bir üst merciye havale eder.

OPER, imkani varsa Mgt Script kullanir.Ilk defa kullandigi bir Scripti önce kontrol eder. Hali hazirda oto mesaj varsa bunlari iptal eder.Kullandigi Scriptten dogacak olumsuzluklardan kendi sorumludur.Scripttin oto yapmasi ve bilmiyor olmasi mazeret sayilmaz.

OPER, Server banlarinda “sebeb” ve “nik”ini beyan etmek mecburiyetindedir.Kill/K-Line sebebleri kesinlikle hakaretvari belirtilmez.Sebebler kisisel degil asli ile yazilir. Örnegin: Reklam, Küfür, Hakaret gibi

OPER, yönetim tarafindan düzenlenen toplantilara katilmak mecburiyetindedir.

OPER, ekip suuru icerisinde olup her türlü yersiz inatlasma, israr ve dikbaslilik gibi hareketlerden kacinir.Tavir Hareket ve kararlarinda tevazu iledir.

OPER, hic bir durumda kendisinden ust seviyede bir OPERi killeyemez, banlayamaz.

OPER, sahsi log tutmak zorundadir, kendisine karsi yoneltilicek olasi suclamalara kendi loglari ile aninda yanit verebilmelidir.
Bu kurallar yönetim tarafından belirlenmiş olup, kurallara uymayan Operler ilk başta geçici olarak uzaklaştırma daha sonra aynı hata devam ederse bir daha Oper yazılmamak şartı ile

 

Sohbet.ORG – Yönetimi Adına : Ekleyen : Admin

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.