nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Agapantus Çiçeği

admin | 7 Ocak 2011

Genel Kategorisindeki Yazı 635 Kez Okundu, Yorum Yapılmadı.

resim yok

(Diğer adı: Şevkat Çiçeği)
Nergisgiller familyasındandır. Anayurdu Güney Afrika’nın Kap bölgesi olan Agapantus cinsi bitkilerin 10 dolayında türü bulunmaktadır. Bunlar 60-120 cm. kadar boylanabilen dayanıklı, soğanlı, çok yıllık otsu bitkilerdir. Agapatuslardan A.africanus türü, ülkemizde Şevkat çiçeği adıyla da tanınmaktadır. Bu bitkinin 60 cm’ye kadar uzayan hep yeşil, kılıç biçimli, ucu aşağı doğru sarkan yeşil yapraklarının ortalarından çıkıp 90-120 cm’ye kadar boylanan sert ve çok dayanıklı saplarının ucunda temmuz-ağustos aylarında salkımlar halinde açan koyu mavi-mor renkli gösterişli çiçekleri vardır. Ayrıca beyaz ya da kırmızı renkte çiçek açan agapantus bitkileri de görülmektedir. Agapantus bitkileri bahçelerdeki çiçek tarhları ile bordürlere çok yakışan çiçeklerden olduğu gibi evlerde pencere önü ve balkonlara konulan plastik kutu biçimindeki saksılarda da en az bahçelerdeki kadar iyi gelişir ve makbul ev bitkilerinden sayılır.

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.