nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Neden 41 Kere Maşallah Deriz

admin | 22 Kasım 2014

Sohbet Paylaşımı Platformu Kategorisindeki Yazı 268 Kez Okundu, 2 Yorum Yapıldı.

resim yok

Nazara inanan bir toplum olarak, 41 kere maşallah sözünü dilimizden pek düşürmüyoruz.  Kendimizi yorgun ya da bitkin hissettiğimizde, hemen “nazar değdi” fikrine kapılıyoruz. Nazardan korunmak için kullanılan mavi nazar boncukları da çoğumuzun kıyafetinde takılı ya da evlerimizin duvarlarında asılı duruyor.

Peki, nedir nazar değmesi?

Nazar değmesi, insanın kendisini manevi anlamda rahatsız ve mutsuz hissetmesi durumudur. İslamiyet’te de yeri olan nazar, biyoenerji sayesinde kanıtlanmış ve bazı insanların gözlerinin çok etkili ışınlar yaydığı ve bu ışınların insanlar ya da diğer varlıklara zarar verdiği açıklanmıştır. Gözden yayılan bu ışınlar kızgınlık, heyecan ya da kıskançlık duyguları hissedildiğinde artmakta ve insanlar ya da varlıklar üzerindeki tahrip gücü yükselmektedir.

Nazar boncuğu bizi korur mu?

Nazar değmesi, dinimizde de yer almakla birlikte, nazar boncuğu kullanarak nazara karşı korunmanın dinimizde caiz olmadığı belirtilmektedir. İslam inancının gereği olarak, boncuklardan medet ummak yerine bol bol dua okunması tavsiye edilmektedir. Dinimize göre nazar boncuğu takarak nazardan korunmaya çalışmak, batıl bir inançtır.

Sohbet.ORG - 41 Kere Maşallahh

Makale : Admin

BİR ÖNCEKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.