nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Soğuk Havaların Etkileri

admin | 3 Ocak 2011

Sağlık Kategorisindeki Yazı 116 Kez Okundu, Yorum Yapılmadı.

resim yok

Soğuk havalarla birlikte vücut direncindeki azalma yüzün yarısında özellikle dudak kenarında meydana gelen kayma hissi riskini arttırıyor

Kadıköy Şifa Ataşehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Doktor Hamit Toprak, yüz kaslarının çalışmamasına bağlı yüzün yarısında (özellikle dudak kenarında) kayma hissi ile birlikte konuşma zorluğu, göz kırpma, yeme ve içmede zorluk yaşandığını dile getirdi.

Ayrıca yüzün etkilenen tarafında göz kuruluğu ve sürekli göz yaşarma sorunu yaşanabilmektedir. Yüz sinirinin bir dalı da tat alma duyusundan sorumlu olduğu için bazı hastalarda garip ve nahoş bir tat, örneğin metalik bir tat oluşabiliyor.

 Hastalığın çok hızlı gelişebildiğini dile getiren Doktor Toprak şöyle devam etti: ”Bağışıklık sisteminin bozukluğuna sebep olan hastalıklar bir risk grubunu oluşturur. Vücut direncindeki azalma hastalığa yakalanmayı kolaylaştırır, örneğin soğuğa bağlı olarak vücut direncinin düşmesiyle oluşabilecek enfeksiyonlar, yorgunluk, uykusuzluk, beslenme bozukluğu ve stres hastalığa sebep olabilir.”

Kaynak: Zaman Gazetesi

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.