nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Muzu Işkın Faydaları

admin | 7 Ocak 2011

Sağlık Kategorisindeki Yazı 369 Kez Okundu, Yorum Yapılmadı.

resim yok


Doğu’nun Muzu (Işkın,Rıbes,Rêvaz) Faydaları.

Çeşitli adlarla tanınan Işkın, yöre halkı tarafından “Rıbes” olarak bilinmektedir. Az, Metan ve Yelesen bölgelerinde yoğunluk gösteren ışkın’ın, başta diyabet olmak üzere birçok hastalığa iyi geldiği söylenmektedir.

“Doğu Anadolu Bölgesi’nin yüksek dağlarında yetişen, ışkın veya ‘Dağ muzu’ adıyla bilinen ve halk arasında sevilen ekşimsi bitki, havaların ısınmasıyla doğunun birçok yerinde yetişmektedir.

Şeker Hastalığına Umut

Işkın’ın yaşken mideye çok iyi geldiğini, özellikle bağırsak rahatsızlıklarında yaş ışkın’ın bir ilaç olarak kullanılması gerektiği öne sürülmektedir. Işkın dağlarda doğal haliyle yetişmektedir. Işkın kökü kurutulup kaynatıldıktan sonra, başta şeker olmak üzere birçok hastalığa faydası vardır. Romatizma, bağırsak ve mide ağrılarına, yüksek tansiyona iyi gelir. Kurutulup öğütüldükten sonra yoğurtla karıştırılıp yüze sürülürse sivilce ve lekeleri temizlemektedir.

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.