nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Manikür Yaptırırken Dikkatli Olun!

admin | 13 Aralık 2014

Sağlık Kategorisindeki Yazı 364 Kez Okundu, Yorum Yapılmadı.

resim yok

Bakımlı ve pırıl pırıl eller bayanların güzelliğinin bir parçası. Böyle ellere sahip olmanın yolu da manikür yaptırmaktan geçiyor.

Manikür yaptırmak, özellikle hijyen gerektiren bir iş. Hem kendiniz evde yaparken, hem de dışarıda yaptırırken, kullanılan aletlerin ve havluların steril olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer dışarıda bir yerde yaptıracaksanız, evden kendi malzemelerinizi götürebilirsiniz.
Doğru manikür nasıl yapılıyor?

Sohbet.ORG -  Manikür Yaptırırken Dikkatli Olun!

Sohbet.ORG – Manikür Yaptırırken Dikkatli Olun!

Manikür yaptırmak için öncelikle eller sabun içeren ılık suda bekletiliyor. Bu şekilde tırnak etlerinin yumuşaması sağlanıyor. Eğer tırnak etleri yumuşamadan kesilmeye çalışılırsa, zorlama sonucu etlerde kanama meydana geliyor. Dolayısıyla tırnağı mikrop kapması kolaylaşıyor. Tırnak etleri kesilirken, tırnağın çevresini dolaşarak tek seferde kesilmesi çok önemli. Tırnak törpülenmesi sırasında da, köşeli bir şekil verilmesi, ojenin rengini daha güzel gösteriyor. Bu da doğru bir manikürün püf noktalarından biri. Törpülerin çok sert olması, manikür sırasında tırnakların kırılmasına sebep oluyor. Tırnak etleri kesildikten ve tırnaklar törpülendikten sonra, ellere bakım yapılması gerekiyor. Tırnaklar temiz bir havluyla temizlenerek, üzerinde kalan tortuların giderilmesi sağlanıyor. Ellere özellikle kış aylarında peeling yapılarak kuru cildin arındırılması da doğru bir manikürde yapılması gerekenlerden. Peeling işlemi de bittikten sonra, dilediğiniz bir ojeyi sürmek için tırnaklarınız hazır hale geliyor.

Makale : Sevgi Güzellik Evi

 

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.