nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Guatr ve Bitkisel Yardim

admin | 19 Temmuz 2011

Sağlık Kategorisindeki Yazı 310 Kez Okundu, 1 Yorum Yapıldı.

resim yok

Guatr hastalığı için birçok bitkisel çözümü bulunmaktadır. Sizlere bugün birkaç tane paylaşmak istiyoruz.
Bitkisel Çözüm – 1
Malzemeler; 150 gr. Kadar yayık tuzsuz tereyağı gerekiyor. Ardından 1 yemek kaşığı kına ve 1 tane tuzsuz ekmek hamuru malzemelerimiz için yeterlidir.
Hazırlanışı; Merdane yardımıyla hamurumuzu uzun bir şekilde boylaması açıyoruz. Ardından tereyağı ve kınayı birlikte bir kaba boşaltıp, karıştırınız. Daha sonrasında bu karışım bittikten sonra boğazınıza sarın. Daha sonra üzerine hamur ile sarma şekli gerçekleştirin. Son olarak streç ile boğazınıza tam oturması için sarın. Bu işlemin 10 gün boyunca tekrarlanması ve geceden yapılıp uyularak sabaha kadar boğazınızda kalmasını bekleyin.

Bitkisel Çözüm – 2

*Elde edilen biberiye ile ada çayı, bir sıcak su içerisine koyularak demlenilecektir. Şeker ile bu içeceği şerbet bir tat olarak ortaya çıkardıktan sonra her yemekten önce tedavi sırasında içilmesi yeterlidir.
*Pelin otu ile civanperçemi bitkilerini sıcak bir suda kaynatıp, demliyoruz. Bu dem işleminden sonra süzerek bu elde edilen içeceği, şurup kıvamında olması için bal ile hem şurup kıvamında yapacağız hem de tatlandırmış olacağız. Bu şekilde olduktan sonra fincan bardağında günde 3 defa içilmesi yeterlidir.

Ekleyen Diyar

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.