nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Alkolün Kansere Etkisi

admin | 3 Kasım 2011

Sağlık Kategorisindeki Yazı 256 Kez Okundu, 1 Yorum Yapıldı.

resim yok

Alkol tüketen kadınlarda meme kanserine yakalanma riskinin daha fazla olduğu ve alkol tüketiminin meme kanserini tetiklediği ortaya çıktı.

Haftada 3-6 bardak alkol tüketen kadınlarda meme kanseri riskinin alkol tüketmeyen kadınlara oranla %15 arttığı belirlendi.

Tam 28 yılı kapsayan büyük araştırma sonucunda 105 bin 986 kişinin verilerini inceleyen Brigham Kadın Hastanesi ile Harvard Tıp Fakültesinden bilimadamları, Meme kanserine yakalanma riskinin, haftada 3-6 kadeh alkol tüketenlerde, hiç alkol tüketmeyenlere göre %15, günde ortalama 2 bardak tüketenlerde ise %51 arttığı görüldü.

40 yaşından sonra alkol tüketimi azaltılsa bile meme kanseri riskinin devam ettiğini vurgulayan bilim adamları, 18-40 yaşında alkol içmenin riski artırdırdığınında altını çizdi.

Amerikan Tıp Derneği’nin dergisi JAMA’da sonuçları yayımlanan araştırmada bilim adamları, alkol tüketimi ve meme kanseri arasındaki bağlantının tam olarak anlaşılamadığını ancak riskin, alkolün kandaki kadınlık hormonu seviyesini artırmasından kaynaklanıyor olabileceğini dile getirdi.

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.