nick icon
nick icon
bilgilendirme iconu

Üyelik gerekmez, rumuz belirleyip
"Sohbete Giriş`e" tıklamanız yeterlidir.

En Kaliteli Sohbet Chat Odaları

Tüm Dünyadan giren Türk kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarına bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

mirc indir

Türkçe mIRC sohbet programını bilgisayarınıza
yükleyerek hızlı sohbete hemen başlayabilirsiniz.

programı buradan yükleyin

Abronya Çiçeği

admin | 7 Ocak 2011

Genel Kategorisindeki Yazı 509 Kez Okundu, Yorum Yapılmadı.

resim yok

(Diğer adı: Kum minesi)

Gecesafasıgiller familyasındandır. Anayurdu ABD’nin Kaliforniya eyaleti olan Abronia cinsi bitkilerin 12 türü bulunmaktadır. Bunlardan bahçelerimizde süs ritkisi olarak yetiştirilen A.umbelleta cinsini Abronya diye adlandırıyoruz. 15 cm. kadar boylanabilen abronya, çok yıllık yarı dayanıklı otsu bitkidir. Ancak, çok sert geçen kışlara dayanamadığından bitkiye çoğu kez bir yıllık işlemi uygulanır; yani havalar pek soğuyunca bitki gözden çıkarılıp sökülür. Yere yatarak gelişen kısa sürgünleri, soluk yeşil renkli yaprakları vardır. Bitkiye aranan güzelliğini veren, uzunca bir sapın ucunda sık salkımlar halinde yaz aylarında açan gül rengi ve hoş kokulu çiçekleridir. Abronya bitkisi yüksek boylu olmamasına karşın, bahçelerde yürüyüş yollan boyunca ve bordürlerde; evlerde pencere önü ile balkonlara konulan plastik kutu saksılar ile sarkan sepet saksılarda çok güzel durur. El buketlerine konulan makbul kesme çiçeklerden sayılır.

BİR ÖNCEKİ YAZI

BİR SONRAKİ YAZI

benzerler Okuduğunuz Yazıya Benzer Yazılar

Hatırlatmalar

Mobil sohbet sitesi olarak hizmet veren sitemiz siz değerli kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bir şekilde sohbet ve chat imkanı sunmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz sohbet odalarımızın genel kurallarını dikkate alması önemle rica olur

Bilgilendirme

Sitemiz 18 Yaş kullanıcılarımız için uygundur. Sitemiz de online süreleri yüksek kullanıcılarımıza çeşitli ödüller verilmektedir. Sesine güvenen kullanıcılarımız Dj Radyo yayıncısı olabilirler. Yetkili olmak istiyen kullanıcılarımız #OperHelp kanalımıza giriş yapabilirler.