takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
23 Ocak, 2015
3 yorum
1.875 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Yeni Bir Antibiyotik Bulundu

Bilim adamları yıllardır yaptıkları araştırmalar sonrasında 25 yıl aradan sonra yen bir antibiyotik bulmuş olabileceklerini söylediler. Uzmanlar yaptıkları açıklamalarda ellerinde olan antibiyotiklerin tükendiğini ve yeni bir antibiyotik üretilmeyecek olunursa insanların en ufak bir bakteriden dahi ölebileceklerini vurgulamışlardı.
Uzmanların yaptıkları açıklamalara göre teixobactin olarak adlandırılan Yeni antibiyotik onaylanması durumunda diğer antibiyotiklere karşı bağışıklık kazanmış olan tüm bakterileri de yok edebilecek. Özellikle güçlü özelliği sayesinde şuanda tükenmekte olan antibiyotiklerin yerini de dolduracak. Ayrıca uzmanlar araştırmaların devam ettiğini ve teixobactin’in araştırması sırasında yeni tür antibiyotiklerinde üretilebileceğini vurguladılar.

Sohbet.ORG - Yeni Bir Antibiyotik Bulundu

Sohbet.ORG – Yeni Bir Antibiyotik Bulundu

Yeni antibiyotik ile ilgili araştırmalar Nature dergisinde de yayınlanmış durumda. Uzmanlar dergiye yaptıkları açıklamalarda yeni antibiyotiğin E Coli gibi çeşitli bakterileri öldürmede oldukça başarılı olduğunu ancak MRSA ve Tüberküloz gibi diğer patojenlere karşı ise henüz etili olmadığını vurguluyorlar. Araştırmalar ise halen devam ediyor ve bu bakterilerinde yok edilmesi için çeşitli profesörlerden yardım alınıyor.
Dünyanın yeni bir antibiyotiğe bu kadar fazla ihtiyaç duymasının en önemli nedeni ise var olan antibiyotiklere karşı bakterilerin artık bağışıklık kazanmış olması. Yani antibiyotik aldığınız zaman çeşitli bakteriler artık bu antibiyotiklerden etkilenmiyor. Bu da insan sağlığını tehlikeye sokmaktadır. İşte bu nedenle zararlı bakterilerin ve patojenlerin yok edilebilmesi için yen tür bir antibiyotik şart. Bunun içinde yıllardır araştırma yapılıyor ve 25 yıl sonra bunun ilk meyveleri alınmaya başlandı.

 

Makale : Admin

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (3 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?