takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
11 Ekim, 2010
5 yorum
2.321 okunma
Yazı Kategorisi : Fıkralar
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Yaşamak İçin

Günlerden bir gün, köylerden birinde, bir adamın eşeği kör kuyulardan birinin içine düşmüş. Niye düşer, nasıl düşer diye sormayın. Eşek bu, düşmüş işte.

Hayvancık saatlerce acı içinde kıvranmış, anırmış, sesini duyurmaya çalışmış. Derken eşeğin sahibi gelmiş kuyunun başına.

Bakmış zavallı eşek kuyunun dibinde melül mahzun bakınıyor. Üstelik de yaralı. Bir hal çaresi düşünürken bir koşu gidip köylüleri yardıma çağırmak gelmiş aklına.

Ne yapsak, ne etsek de şu eşeği kuyudan çıkarsak derken, bakmışlar ki hayvan zaten yaralı, belki de kırık çıkığı da var, çok acı çektiği de belli, artık kurtarılsa da işe yaramaz düşüncesiyle çıkarmaktan vazgeçmişler ve üzerini toprakla doldurmaya karar vermişler. Herkes eline geçirebildiği ne varsa başlamışlar kuyuyu toprakla doldurmaya.

Zavallı hayvan, üzerine gelen toprakları her seferinde silkinerek üzerinden atmış. Onlar yukarıdan atmış, eşek silkelenerek her defasında toprağı altına almış.

Derken, ayaklarının altına aldığı toprak sayesinde her defasında biraz daha yükselmiş ve giderek yukarıya çıkmaya başlamış eşek. Köylüler de şaşırmışlar hayvanın giderek yükselmesine. Onlar atmış eşek yükselmiş derken neticede hayvan yukarıya çıkmayı başarmış.

Hayat, bazen bizim de üzerimize abanır. Üstümüzü toz toprakla örtmeye çalışanlar çok olur. Bunlarla baş etmenin tek yolu sızlanmak değil, düşünüp silkinmek ve kurtulmaktır. Işığa bir adım daha yaklaşmaktır. Kör kuyuda olsak bile!

Ekleyen:Ferda. Kör kuyuda olsak bile!”

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.
ETİKETLERİM :

Benzer Yazılar


Merhaba degerli ziyaretcilerimiz, bizler,hepimiz,tüm insanlar canimiz ...

admin
2

Izak ölüm döseginde son dakikalarini yasiyormus, anneniz burdami? evet ...

admin
3

Temel in fikralarini hemen hemen hepimiz biliriz, bendende size bir temel ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (5 Yorum)

  • Paylasım ıcın tşk ler.

  • payLasım için tskLer…

  • peh vaLLahi nasihatler ve bu yorum yaşadıgımız hayat ile bagdaşmıyor ne kadar çabalasakta olmuyor bazen

  • Insan OgLu Kendi Kaderini Kendi Cizer,Neyi Cagirirsan O GeLir Seni BuLur.Hani DerLer ya Korktugum Basima GeLdi Diye,Madem Insanin Düsündügü Basina GeLiyor,Korkmayacak Hayattan Aksine Meydan Okuyacak Hayata.

  • cok anLamLi bir fikraydi. Kaderinmiz karar anLarimizLa bicimLenir.. Ne kadar oLumsuzLuk yasarsak yasayaLim asLinda hayat deiLdir ustumuze qeLen hayatin bu denLi oLmasina neden oLan insanLardir dusunceLerimiz insanLarin davranisLariyLa bicimLenir her ne oLursa oLsun ne kadar uzuLsekte karsiLastiqimiz oLumsuzLukLara karsi qucLu oLmaLiyiz.. Bu anLamLi fikrayi bizimLe payLastiqin icin tsk edrm Ferda abim sen birtanesin.:)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?