takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
22 Ocak, 2015
4 yorum
2.233 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Tuz Maskesi Tarifi

Haftada bir ya da iki defa Tuz maskesi uyguladığınız zaman tertemiz bir cilde sahip olursunuz. Uygulaması kolay ve maliyeti düşük olduğu içinde hemen herkes tuz maskesi uygulayabilir. Özellikle kist ve iltihaplı bölgeleri temizlemede tuz maskesi oldukça etkilidir. Cilde gerginlik verir ve cildi parlaklaştırır. Diğer maskelere göre çok daha kısada bunu görebilirsiniz. Kuru ciltler için uygulanması ise önerilmemektedir.
Tuz maskesi yapabilmek için öncelikle bir su bardağı kadar ılık su içerisine 3 yemek kaşığı tuzu ekleyin ve karşımı iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımın içerisine başka hiçbir şey eklemeden isterseniz elinizle isterseniz de bir bez yardımı ile vücudunuza uygulayın. Tüm cilde yayılmasına özen gösterin. Eğer karışımı yüzünüze uygulayacaksanız o zaman dikkatli olmanızda fayda var. Cildinizin zarar görmemesi için bir havlu ya da bez kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulama sırasında nazik olun ve dairesel hareketlerle maskeyi yüzünüze uygulayın. Bu sayede cildinizin tahriş olmasını engellemiş olacaksınız.

Sohbet.ORG - Tuz Maskesi Tarifi

Sohbet.ORG – Tuz Maskesi Tarifi

Sivilcelerin yoğun olduğu bölgelere tuz maskesini daha yoğun bir şekilde uygulayarak bakterilerin yok olmasını sağlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 10 – 15 dakika sonra ise yüzünüzü yıkayın. Ancak bu süreyi aşmamaya dikkat etmelisiniz.
Tuzu özellikle ağzınızın ve burnunuzun iç bölgesinden, gözünüzden ve dudaklarınızdan uzak tutmaya çalışın. Ayrıca hassas ciltler için tuz maskesi uygulandığı zaman bu yanmaya neden olabilir. Eğer yanma rahatsız edici boyutlara ulaşırsa o zaman yüzünüzü hemen yıkayın.

 

Makale : Admin

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (4 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?