takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
3 Mayıs, 2012
2 yorum
5.186 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Teknolojinin Sağlığa Etkisi

Teknolojinin sağlığa etkisi üzerine genel bir düşünceyi Sohbet.Org ailesi olarak siz değerli Sohbet.Org misafirleriyle paylaşmak istiyoruz. Sağlık sektörü gerçekten gelişen teknoloji ile birlikte daha iyi mi yoksa daha kötü bir hale mi geliyor?

Pek çok kere gerek internet üzerinden haberlerde gerekse Televizyon kanallarında bunun sohbetlerinin çok hareretli şekilde yapıldığına şahit olmuşsunuzdur. Haberler, gelişen teknoloji ile pek çok sağlık sorununun ortadan kalktığını göstermekle birlikte teknolojinin nimetlerinden yararlananlardan bazılarının sağlık konusunda endişe verici boyutları yaşadığını da göstermektedir.

Gelişen teknoloji sağlık sektöründe pek çok derde derman olurken, kimi yandan yine pek çok derman yerine dertlere de sebep olabilmektedir. Çok basit bir örnek vermek gerekirse; teknolojinin sağlık sektörüne katkısı sayesinde mikroenjeksiyon yönetimiyle çocuk sahibi olamayan pek çok evli çift artık çocuk sahibi olabilirken, yapılan araştırmalar gelişen teknoloji ile birlikte obozitenin de hızla arttığını ortaya koymaktadır.

Teknolojinin sağlıkla etkileşimi sonrasında bir çok hastalık ortadan kalkarken, doğrudan sağlık sektörü ile alakalı olmasada teknolojinin diğer sektörlerdeki etkisi, dolaylı bir şekilde sağlığa da zarar vermektedir. Zamanında ölümcül bir vakaa olarak görülen verem hastalığı bugün çok basit bir aşı sayesinde ölümcül kavramını üzerinden atarken, Fabrikaların karbondioksit salınımı doğaya ve doğa içerisinde yaşayan bizlere ciddi anlamda zarar verebilmektedir.

Doğru ve yapılması gereken ise doğanın bir kanunu olan dengeyi bu iki konuda da yerine oturtmayı başarabilmektir. Bu denge kurulduğu taktirde teknoloji sadece sağlık sektörü değil pek çok sektörün çok ileriye atılmasını ve gelecek neslin çok daha temiz ve güzel bir yaşamın içinde bulunmasını sağlayacaktır.

Gelecek nesil için aksini düşünmek istemeyiz… Çünkü unutmamak gerekir ki Sadece bugün için yaşamıyor, hepimiz temiz bir gelecek adına yaşıyoruz…

Hoşçakalınız.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?