takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
5 Ocak, 2011
yorum yok
1.049 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Ağrı Kesicilere Dikkat

Sık kullanılan ağrı kesiciler ilacın alınmadığı durumlarda ağrıların daha çok artmasına sebep oldupu ortaya çıktı. Uzmanlar, ağrı kesici bağımlığının alkol ve eroine benzediğine dikkat çekiyor.

Nöroloji Uzmanı Doktor Fatma Sağlam, süreklilik arz eden baş ağrılarında ilaç kullanımı ve etkileri üzerine bilgi verdi. Doktor Sağlam, ağrı kesicilerin yaygın ve kontrolsüz kullanımının ilaç alınmadığı durumda ağrının daha da artmasına ve ağrının ilaçlara daha az cevap verir hale gelmesine sebep olduğunu dile getirdi.

Kontrolsüz kullanılan ağrı kesicilerinin karaciğer ve böbrek yetersizliği, mide ülseri yetersizliği gibi ciddi rahatsızlıklara da neden olduğunun altını çizen Doktor Sağlam, ”Her gün ya da 2-3 günde bir ağrı kesici ilaç kullandığı için ağrı kesici bağımlısı olanların oranı azımsanmayacak sayıda. Ağrı kesici bağımlılığından kurtulmak için arınma tedavisi lazım. Ağrı kesici bağımlılığı aynı eroin ya da alkol bağımlılığı gibi kişinin kendi kendine vazgeçemediği, tedavi gerektiren bir problem.

Ağrı kesicilere sığınan kişiler ileride daha büyük ağrılara maruz kalıyor. Ağrı kesicilere bağımlı yaşayan kişilerin sadece baş ağrısı değil konsantrasyon eksikliği, depresif durumlar, baş dönmesi, çarpıntı gibi şikayetleri de olabilir. Planlı bir tedavi ile bundan kolaylıkla kurtulmak mümkün” dedi.

Kaynak: internethaber

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.
ETİKETLERİM :

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?