takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
26 Ağustos, 2010
4 yorum
1.921 okunma
Yazı Kategorisi : İslam
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Sevgili Peygamberim

”En Sevgili’ye ait son anı/olay günümüzden…Şu içinde bulunduğumuz yıllardır… Bir ”Kutlu Doğum” haftası nedeniyle bir ilk öğretim okulunda, ders içinde, ”Peygember’e Mektup”yarışması düzenlenmiştir…Birincilik 9 yaşında bir kız çocuğunundur…Ödül töreni düzenlenir…Genç bir öğretmen hanım,birinciliği kazanan mektup elinde,kürsüye gelir,okumaya başlar.
”Nur yüzlü,gül kokulu Sevgili Peygamberim burada durur devam edemez…yazan,9 yaşında bir kız çocuğu;okuyan,genç bir hanım;ağlayan,onlarla beraber bütün bir salondur…Öğretmen hanımisesi titreyerek bir deneme daha yapar,yine okuyamaz…sonra bir deneme daha…hıçkırıklara boğulur…Mektubu bu kez de Genç bir erkek öğretmen alır… O,yutkuna yutkuna da olsa mektubu okumayı başarır..
”Nur yüzlü gül kokulu Sevgili Peygamberim!”seni çok ama çok seviyorum o temiz,pak ellerini öpmek inşallah nasip olur senin Nur yüzünü görmek,Dünya’nın en güzel sözlerini senden dinlemek o gül kokunu duymak inşallah bana ve diğer müslamanlara nasip olur.
sen müslümanlığı yaymak için çabaladın inşallah biz de çabalarız ki sen mutlu olasın senin mutlu olman için canımı bile veririm Cennete girersem ilk işim seni bulmak olur.
Senin o güzel Hadis-i Şerflerini dinlemek çok hoşuma gidiyor.Senin o Nurlu ellerini binlerce kez öpüyorum.Çok iyi bir kişi olursam rüyama girermisin?
Müslamanları oluşturmak için ne kadar çaba sarfettin.Sorularımla seni sıkıyorsam binlerce kez özür dilerim.Sen her şeye layıksın.Altı yaşında yetim kaldın.Bu nasıl bir duygu anlatır mısın?
Seni çok seviyorum.Ellerinden milyonlarca kez öpüyorum…
”Seni Seven Torunun, ”
Bazı sözler vardır,öyle tam,öyle anlatmak istediğini eksiksiz ifade eden cinstendir ki,aynı konuda o sözlerden sonra söylenecek her kelime yalan,her kelime eksiktir Küçük Büşra’nın mektubu da bu ”tam sözlerden”biri… Şükürler olsun Rabbim sevdiğinden ve sevdiğimizden 1.400yıl uzaklaşmış bir zamanda bile ona (SAV) Ey Sevgili diyebildiğimiz için sana Şükürler Olsun..

Ekleyen:Ferda

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.
ETİKETLERİM :

Benzer Yazılar


BİR BARDAK SU Halife Hârûnürreşid, devrin önemli âlimlerinden İmam ...

admin
2

Takvim arkalarini sizlerdende okuyanlariniz coktur, bende takvim arkalarinda ...

admin
1

Kutlu Doğum Haftası 20 nisan 2012 "Seni ancak âlemlere rahmet olarak ...

admin
1

YORUMLAR
Yorumlar (4 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?