takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
23 Eylül, 2010
6 yorum
1.820 okunma
Yazı Kategorisi : Genel
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Penguenlerin Fedârlıkları

Hayvanlar aleminin tatlı üyelerinden olan penguenlerin fedakârlıklarını biliyor musunuz? Yazı dizisini okuduktan sonra penguenlerin yaptıkları fedakâlıklar karşısında şaşırabilirsiniz.

Anne penguen, yumurtladıktan kısa bir süre sonra, kış ay’ı gelmiş olur. Bunun üzerine anne penguenler, yumurtaları erkek penguenlere bırakarak besin aramak için denize dönerler. Baba penguen, yumurtayı donmaktan korumak için hiç kımıldamadan 4 ay boyunca ayaklarının üstünde tutar. Kalın tüyleri, yumurtayı soğuktan koruyacaktır.Bu, çok zorlu bir dönemdir. Çünkü erkek penguenler yerlerinden kıpırdayamadıkları için beslenemezler.

Bahar aylarında, minik penguen yavruları dünyaya gelir. Onları soğuktan koruyacak yağ tabakaları, henüz oluşmadığı için, babalarının ayaklarının üzerindedirler. Yavrunun ilk besini, babasının onun için kursağında sakladığı süttür. Baba penguen, dört ay boyunca aç kaldığı halde, olağanüstü bir fedakarlıkta bulunmuş, kursağındaki besini yemeyerek yavrusu için saklamıştır. Tam bu dönemde, anne penguenler açık denizden kıyıya dönerler. Onlar da bu dört ay boyunca boş durmamış, sürekli avlanarak yumurtadan çıkacak yavru için kursaklarında besin depolamışlardır. Anne penguenler gelir gelmez, dört aydır aç bekleyen baba penguenler avlanmak için denize dönerler.

Acaba biz insanlar ne kadar fedakarız?

Ekleyen : EmPeRYaL

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


sohbet.org

Sohbet.ORG Gizlilik Yasal Uyarı Sözleşmesi Sohbet sitemizin yasal ve telif ...

admin
0

Uzun zamandır beklenilen WhatsApp sesli arama özelliği sonunda ...

admin
3
mobil chat

Arkadaşlar şimdi sizlere adroid telefonumuzdan sohbet sitelerine nasıl ...

seker
7

YORUMLAR
Yorumlar (6 Yorum)

  • Şu gercegı okuyupta dusunmemek mumkunmu Allah’ım senın kdretıne sual sorulmaz, biz insanlarla kıyaslarsak ne kadar fedakarız, Hayret etmemek mumkun degıl cok etkılemıstı benı okuyunca o nedenle paylaşmak istedim.

  • Tüm Canlılar Yavrularını Korur.Güzel Bir paylaşım tşkler

  • Bunu ben belgeselini izledim.Gerçekten olağamüstü bir dirençle bekliyorlar.Donmamak için devamlı dıştsn içe doğru bir değişim yapıyorlar.

  • Yazım hatası yaptım ,tekrar yorum yapayım.Bunun belgeselini izlemiştim.Gerçekten olağanüstü bir direnç gerekiyor.Donmamak için devamlı dıştan içe doğru yer değiştiriyorlar.Biz insanların ders alması gereken ibretlik bir olay bu.

  • Paylasım için tşkler dai Herseyı ınceleyıp herseyden bırazcık bıseyler ogrenmek bıle ınsanı rahatlatıo valla

  • HayretLe Okudum,Ibret ALinmasi Gereken Bir OLay.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?