takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
21 Ocak, 2015
5 yorum
2.395 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Omurga Rahatsızlıkları ve Nedenleri

Farklı hastalıkların neden olabilecek olduğu omurga rahatsızlığı günlük yaşamda yanlış hareketlerden ötürü de ortaya çıkabilir. Bunun oluşmaması için kişilerin bazı durumlardan kaçınması önerilir. Tedavisi olsa da kişilerin hareketlerini kısıtlar ve sürekli olarak da ağrı çekmelerine neden olur. Her ağrının nedeni omurga rahatsızlıkları değildir ancak bazı durumlarda direk olarak doktora başvurmak gerekir. Böylece erken tanı konur ve tedaviye de başlanmış olur.
Omurga rahatlıkları nedenleri oldukça çeşitlidir. Duruş bozuklukları temel nedenler arasında yerini alır ve çok sayıda kişi de bu nedenle doktora müracaat eder. Sürekli olarak eğri durmak ve eğri yürümenin sonucunda, omurga da düzlüğünü kaybeder ve rahatsızlık ortaya çıkar. Bu nedenle duruş ve yürüyüşe dikkat etmek son derece önemli bir konudur. İlerleyen yaşlarda ortaya çıkan kemik erimesi de kişilerin daha eğri yürümesine ve omurganın da şeklini kaybetmesine neden olacaktır. Ancak omurga rahatsızlıkları her yaştan kişide görülebilir. Bunun yanı sıra omurgada kayma ve kanal darlığı da sorunun ortaya çıkmasındaki nedenler arasında bulunurlar.

Sohbet.ORG - Omurga Rahatsızlıkları ve Nedenleri

Sohbet.ORG – Omurga Rahatsızlıkları ve Nedenleri

Omurga rahatsızlığı tedavisi için 20 yaşından küçük ve 50 yaşından büyük bireylerin hemen doktora başvurmaları önemlidir. Programa birkaç günlük dinlenme ile başlanır ve hastanın nasıl bir yol izlemesi gerektiği belirlenir. Genel olarak fizik tedavi uygulaması yapılır. Bir süreliğine bel korsesi kullanımı da gerekebilir. Eğer rahatsızlık oldukça ilerlemiş durumdaysa cerrahi tedavi yöntemlerine de başvurulacaktır.

Omurga Rahatsızlıkları ve Nedenleri Sohbet.ORG

Omurga Rahatsızlıkları ve Nedenleri Sohbet.ORG

Makale : Admin

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (5 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?