takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
26 Aralık, 2014
1 yorum
2.016 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Mikrodalga Fırın ve Zararları

Mikrodalga fırın, son yıllarda mutfaklarımızda en sık kullandığımız beyaz eşyalar arasında yerini aldı. Hem yemek pişirirken hem de buzdolabından çıkan yemeklerimizi ısıtırken kullandığımız mikrodalga fırınların zararları hakkında bazı araştırmalar yapılmaktadır.
Mikrodalga, elektromanyetik bir ışındır. Mikrodalga fırın, bu ışınları kullanarak besini ısıtır ve pişirir. Kaynatarak pişirmeye oranla, besinlerin vitamin kaybı ve değer düşüklüğü daha azdır. Mikrodalga ışını, besinleri ısıttığı gibi vücut hücrelerini de ısıtabilir. Özellikle yüksek oranlardaki mikrodalga ışınlarının vücutta oluşturduğu birçok olumsuz etki vardır. Ancak mikrodalga fırınlarda kullanılan ışın vücutta tahribat yaratacak kadar yüksek değildir.
Mikrodalga fırın çalışırken, en bir kol uzunluğu mesafesi kadar uzak durulmalı, yemeğin pişip pişmediğini anlamak için fırına yaklaşılmamalı ve fırının kapağı iyi kapanmadan çalıştırılmamalıdır. Pişirilecek ya da ısıtılacak olan besin doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Fırın, eşit olmayan bir şekilde pişirebilir ve özellikle tavuk, balık gibi besinlerin bazı yerlerinin çiğ ve soğuk kalmasına, dolayısıyla soğuk kalan yerlerde zararlı bakterilerin yaşamasına neden olabilir.

Sohbet.ORG - Mikrodalga Fırın ve Zararları

Sohbet.ORG – Mikrodalga Fırın ve Zararları

Makale : Admin

 

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?