takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
13 Aralık, 2014
yorum yok
1.767 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Manikür Yaptırırken Dikkatli Olun!

Bakımlı ve pırıl pırıl eller bayanların güzelliğinin bir parçası. Böyle ellere sahip olmanın yolu da manikür yaptırmaktan geçiyor.

Manikür yaptırmak, özellikle hijyen gerektiren bir iş. Hem kendiniz evde yaparken, hem de dışarıda yaptırırken, kullanılan aletlerin ve havluların steril olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer dışarıda bir yerde yaptıracaksanız, evden kendi malzemelerinizi götürebilirsiniz.
Doğru manikür nasıl yapılıyor?

Sohbet.ORG -  Manikür Yaptırırken Dikkatli Olun!

Sohbet.ORG – Manikür Yaptırırken Dikkatli Olun!

Manikür yaptırmak için öncelikle eller sabun içeren ılık suda bekletiliyor. Bu şekilde tırnak etlerinin yumuşaması sağlanıyor. Eğer tırnak etleri yumuşamadan kesilmeye çalışılırsa, zorlama sonucu etlerde kanama meydana geliyor. Dolayısıyla tırnağı mikrop kapması kolaylaşıyor. Tırnak etleri kesilirken, tırnağın çevresini dolaşarak tek seferde kesilmesi çok önemli. Tırnak törpülenmesi sırasında da, köşeli bir şekil verilmesi, ojenin rengini daha güzel gösteriyor. Bu da doğru bir manikürün püf noktalarından biri. Törpülerin çok sert olması, manikür sırasında tırnakların kırılmasına sebep oluyor. Tırnak etleri kesildikten ve tırnaklar törpülendikten sonra, ellere bakım yapılması gerekiyor. Tırnaklar temiz bir havluyla temizlenerek, üzerinde kalan tortuların giderilmesi sağlanıyor. Ellere özellikle kış aylarında peeling yapılarak kuru cildin arındırılması da doğru bir manikürde yapılması gerekenlerden. Peeling işlemi de bittikten sonra, dilediğiniz bir ojeyi sürmek için tırnaklarınız hazır hale geliyor.

Makale : Sevgi Güzellik Evi

 

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?