takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
29 Eylül, 2010
7 yorum
2.366 okunma
Yazı Kategorisi : Genel
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Kim Dost Kim Düşman?

 İlk zamanlar ile şimdiki zamanlar arasında dost ve düşman tanımımız çok değişti. Eski dostlarımızın dost olmadıklarını, düşmanlarımız ise dostluğumuza ihtiyaçları olduğunu gördük.

Geçmişte bizim dost olarak belirlediklerimizin yüzlerinde maskeler vardı. Asıl yüzlerini şimdiye kadar hiç görmek istemedik. Sadece bizlere dinlettikleri müziği bildik. Bu sesinde Mozart olduğunu söyleyip durdular. Bizde dinlediğimiz müziğin Mozart olduğunu sandık. Bizler Mozart’ın sesini dinlerken onlar etrafımızda ateşler yaktılar. Onlara bir şeyler olduğunda bizler dostlarımızı yüzüstü bırakmamak için yanlarında yer aldık, alamadıksa bile tarafsızlığın tarafında kalarak onlarla olduk. Bizler onlardan bir şeyler istediğimizde ‘’bizler ilişki içindeyiz, bilirsiniz ilişkilerde karşılıklı çıkarlar söz konusudur’’ demeye başladılar. Yani almak için vermek gerektiğini söylediler. Bu işlere şaştık kaldık. Oysa biz onlardan gelen isteklere nasıl yanıt vermiştir? Böylelikle dostlarımızın yüzlerini görmeye başladık.

Aslında bizim dostumuz gibi görünerek bizlerden faydalanmışlardı. Bize dinlettikleri müziğin Mozart’ın senfonisi olmadığını da anlamaya başladık. Meğersem o müziğin sesi Mozart değilmiş, top ve tüfek sesiymiş.

Bunca yıl etrafımızda ki ateşler yüzünden; ateşin arasında kalan akrep gibi kendi kendimizi şoktuk. Çünkü gözlerimizi bağlamışlardı. Gözlerimizi açtığımızda etrafımızdaki ateşin bir yanılsamadan ibaret olduğunu görmeye başladık. Önceden yadsıdıklarımızla ilişkilere geçerek aslında onların düşman olmadıklarını anladık. O kadar ileriye götürdük ki kendilerinin bizlere reva görmediklerini kendi aramızda yaparak, vizeleri kaldırdık.

Eski dostlarımız şimdi bizi içimizden sokmaya başladılar.

Ekleyen : EmPeRYaL

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.
ETİKETLERİM :

Benzer Yazılar


sohbet.org

Sohbet.ORG Gizlilik Yasal Uyarı Sözleşmesi Sohbet sitemizin yasal ve telif ...

admin
0

Uzun zamandır beklenilen WhatsApp sesli arama özelliği sonunda ...

admin
3
mobil chat

Arkadaşlar şimdi sizlere adroid telefonumuzdan sohbet sitelerine nasıl ...

seker
7

YORUMLAR
Yorumlar (7 Yorum)

  • Çok zor artık bılebılmek, bugun yanında olanlar araya menfaat gırdımı bır bakıyorsun hemen cephende olmuş, The_End e hep kızarım dost varmıkı abı deyınce bana gercekten hayat oyle bır yere geldıkı dost bulmak cok zorlaştı, kaliteli ve samımı nıce dostluklara…

  • EMPERYAL ABİ DOST YOK MU 🙂 BİZ NECİYİZ KAC SENEDİR KONUŞURUZ DOST BULUNMASI ZOR BULUNDUGU ZAMAN KIYMETİ BİLİNMEZ..:) SEN BİRTANESİN JANIM ABİM

  • KRAL_06 ım istisnalar kaideyi bozmaz, biz dostlarımızıda düşmanlarımızıda biliriz, sen bak keyfine Mucux:=)

  • gercekden okuyana guzel bır bılgı verıo paylasım için tşkler

  • EmPeRYaL kardeşim ben bunu dünya olarak düşündüm ve yorumladım.Belkide yanlış yorum.Bize bizden başka dost olmadığını sölemek istedim.İçimizden yıkarak yok edilmek ,teknoljik savaşlar günümüzün modası.

  • Birde almadak vermek anne babada değil mi?Anne ve babalarımız bizleri çıkarsız sever,sadece verir,biz evlat olarak verdiklerimize bakarsak o koskocaman bir mutluluk.Bazen de yıkım.

  • nick ÖyLe GüzeL CümLeLer CiKiyorki Agzindan,Sana KatiLmamak Mümkün OLmuyor.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?