takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
19 Aralık, 2010
yorum yok
974 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Kellik Tarihe Karışıyor

Özellikler erkeklerin korkulu rüyası olan saç dökülmesiyle ortaya çıkan kellik problemine çözüm bulundu Berlin Üniversitesi’ndeki bilim adamları kök hücreden ilk kez saç hücresi yapmayı başardı.

Berlin Technical Üniversitesinde yapılan çalışmada sonucunda kök hücreden ilk kez saç hücresi yapımında başarıya ulaşıldı.

KEL BÖLGEYE SAÇ NAKLİ
Hayvanlar üzerinde denenen çalışma başarılı sonuç verirken uzmanlar bunun 5 sene içerisinde tüm dünya tarafından kullanılabileceğini açıkladı. Doktor Roland Lauster, kişinin kendi kök hücresinden saç kökü oluşturulacağını ve bunun hastanın kafasında seyrek ya da tamamen kel olan bölgelerine nakledileceğini söyledi.

AMELİYAT EN AZ BEŞ SAAT SÜRECEK
Operasyonun 5 ila 10 saat süreceğini belirten Lauster, tedavinin dönem dönem tekrarlanabileceğim ifade etti. Tedavinin %80 oranında bir başarı sağlayacağı ve her şeyden önce tedavi yönteminin yeni ilaç yapımlarının da önünü açacağı kaydedildi.

HORMONAL PROBLEM
Lauster saç dökülmesinin hormonel bir problem olduğunu, beslenme ve çev resel faktörlerinde saç dökülmesine ne den olduğunu sözlerine ekledi. Lauster “Eskiden erkeklerde tamamen erkeklik hormonuna bağlı saç dökülüyordu. Bugün 18’inde kel olanlar var. Hormonlu gıdalar ve stres saçı dökülmesine neden oluyor” dedi.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.
ETİKETLERİM :

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?