takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
22 Şubat, 2015
4 yorum
3.455 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Kas Erimesi ve Tedavisi

Kişilerin yaşantısını oldukça olumsuz yönde etkileyen hastalıkların başında kas erimesi gelir. Hastalığın oluşmasında çeşitli nedenler vardır ve genel olarak ilerleyen yaşlarda kendisini göstermeye başlar. Vücuda yeteri miktarda alınmayan vitamin ve mineraller zaman içerisinde kendisini gösterir, böylece hastalık da ortaya çıkmaya başlamış olur. Hızlı bir şekilde ilerlemesi sonucunda kişilerin yatalak hale gelmesine neden olan ciddi bir rahatsızlıktır.

Kas erimesi nedenleri yaşlanma ile doğru orantılı olarak ortaya çıkar. Direk olarak anlaşılamayacak olduğu için tehlikelidir. Kişiler çeşitli sendromları vücutlarında hissetmeye başlar ancak bunun kas erimesinin nedeni olduğunu hemen anlayamayabilirler. Özellikle bel ağrısı kendisini gösterir ve bu basit bir kas ağrısıymış gibi gözükür. Ancak kişiler kolay şekilde dengelerini kaybetmeye başlarlar. Ağır işleri yapma konusunda zorluk çekerler.

Kas Erimesi ve Tedavisi Nelerdir.

Kas Erimesi ve Tedavisi Nelerdir.

Bu tip sorunlar bile oluşmaya başlasa da hastalık anlaşılmayabilir ve ilerleme göstermeye de devam eder. Kişilerin gerekli olan vitamin ve mineralleri alması bu aşamada gerekli olacaktır. Denge ve ağrı konusunda sıklık yaşayan kişilerin erken teşhis açısından doktora başvurmaları da önemlidir.
Kas erimesi tedavisi olan bir hastalıktır. Çoğu hasta bu konuda endişe yaşayabilir ve nasıl iyileşecek olduğunu merak eder. Ancak erken teşhis ve çabuk müdahale hastalığın ilerlememesi açısından gereklidir. İlaç tedavisi ve fizik tedavi yöntemleri hastalara uygulanır. Kasların daha güçlü olması ve işlevini yitirmemesi için her iki tedavi yöntemi de gerekli olur.

Makale : DR  ALİ

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (4 Yorum)

  • Her hastalığın tedavisi olduğu gibi kas erimesi hastalığınında mutlaka tedavisi vardır. Bütün hastalar acil şifaler dilerim

  • haslatarımıza acil sifalar boyle onerileride yerıne getırmelerini dilerım

  • Bol bol kalsiyum yiyecekler seçmek lazım..kemiğin birim hacmindeki mineral yoğunluğu azalmamalı.. Ne çekti babam bu rahatsızlıktan dolayı,hastalarımıza acil şifalar ..

  • Rabbim tüm hastalara sifalar versin kas erimesi özellikle yani kemik erimesi bayanlarda daha cok oldugunu biliyorum. Süt ve süt ürünleri özellikle bol tüketilmeli.Paylasim için tesekkürler.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?