takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
19 Ocak, 2012
yorum yok
1.061 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Karaciger Yaglanmasi

Karaciğer yağlanmasıyla ilgili sorunu olan insanların genelde alkol tüketimi yaptıklarını biliyoruz. Alkolün de ne kadar zararlı olduğunu ve hatta yağlanma konusunda da ne kadar ileri gittiğini, sağlık problemlerini açığa çıkardığını duymaktayız.

Sizler sağlık problemlerinizin karaciğerin yağlanmasıyla alakalı olduğunu düşünüyor, kısa sürede bu sorundan kurtularak sizlerde artık daha başarılı şekilde sağlıklı hayatınıza devam etmek istiyorsanız o halde kesinlikle alkolü bırakarak bir adım ileri atmayı başarmalısınız. Çünkü karaciğer yağlanmasının başlıca nedeni olan alkolü azaltmanız veyahut bırakmanız, sizin tekrar sağlığınıza kavuşmanızda kesinlikle iyi bir rol oynayacaktır. Sizler de kısa sürede yararlı olarak bu durum sayesinde faydalanabileceksiniz.

Sağlıklı bir yaşamın olmasını dileyenler için her zaman karaciğer yağlanmasından uzak durmak en önemlisidir. Çünkü karaciğer yağlanmasından uzak duran bir bireyin kısa süredeyağlanmaya karşı yapacağı yaptırım doğrultusunda ne kadar sağlıklı olduğunu kendisi fark edecektir. Bir yandan da karaciğerin yağlanmasıyla birlikte diğer hastalıklarında ortaya çıktığını bilmeli, bu yüzden her türlü hastalığa karşı gelebilmek için kısa sürede alkolle olan ilişkisine ara vermelidir.

Öncelikle dikkate alacağınızı umduğumuz bu makalemizde sizlere karaciğer yağlanmasının başlıca sebebi olan alkolden bahsetmiştik. Karaciğer yağlanmasının ilerlemesi sonrasında sirozun da açığa çıktığını bilmenizi isteriz. Siroz, basit bir rahatsızlık olmamakla beraber insanın kısa sürede ölüme kadar götürebilecek etkisi olduğu bir hastalıktır. Bu yüzden kesinlikle sizlerin siroza karşı gelmeniz açısından karaciğerinizin yağlanmasını engellemeli, her türlü bu tür sağlık problemlerinde sağlığınızı önemsemelisiniz.

Karaciğer yağlanmasıyla ilgili çeşitli tedaviler olduğu gibi bitkisel tedavi yöntemleri de vardır. Bu yöntemler arasında bir de Ahmet Maranki’nin oluşturmuş olduğu maydanoz karaciğer yağlanmasıyla ilgili tedavi kürü bulunur. Belli miktarda maydanozun su ile kaynatılarak kısa sürede tüketilmesi ve çay gibi demlenerek bitirilmesiyle sağlıklı şekilde bitkisel tedavinizi de son vermiş oluyorsunuz. Bu şekilde benzer tedavileri uygulayarak sizlerde karaciğer yağlanmasını önleyebilir, bu sorunun önüne geçebilirsiniz

Ekleyen Diyar

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?