takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
2 Eylül, 2011
yorum yok
956 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Kanseri Tetikleyen Gıdalar

Günümüzde sıkça kullandığımız bazı gıdalar kanseri tetikliyor İşte bunlardan 5 tanesi;

1-) Sosisli Sandviç. Zira içinde çok fazla nitrat vardır. Kanser koruma koalisyonu, çocukların ayda 12 adetten fazla sosisli sandviç yememelerini önermektedir. Sosisli sandviçsiz yapamıyorsanız, sodyum nitratsız yapılan cinsini satın alın.

2-) Yağda kızarmış şekerli çörek veya lokma. Lokmalar kansere yol açan çiftli dertlerdir. Birincisi, bunlar şekerden, beyaz undan ve hidrojene yağdan yapılır, sonra yüksek ısıda kızartılır. Bunlar, belki de kanser riskini arttırmak için yiyebileceğiniz en kötü yiyecektir

3-) Kızarmış patates Lokmalar gibi, kızarmış patates de hidrojene yağdan yapılır, sonra yüksek ısıda kızartılır. Bunlar ayrıca, kızarma işlemi sırasında ortaya çıkan ve kansere neden olan akrilamid maddesini de içerir. Bunlara ”French fries” değil, ”kanser fries” olarak çağırılmalıdır.

4-) İşlenmiş et ve domuz pastırması. Sosisli sandviçte, domuz pastırmasında ve diğer işlenmiş etlerde bulunan aynı yüksek sodyum nitrat aynı şekilde kalp hastalığı riskini yükseltir. Domuz pastırmasında doymuş yağın aynı şekilde kanserde payı olur.

5-) Cips, kraker ve kurabiye, bisküvi. Tümü genellikle beyaz un ve şekerden yapılır. Etiketinde ”trans yağlar içermez” yazılı olsa bile, genellikle az miktarda trans yağ vardır.

Görüldüğü üzere gıda ambalajlarında yazan her yazıya güvenmemelisiniz Bu gıdaları ne kadar az tüketirsek, kansere yakalanma riskinin o kadar az olacağını unutmamanız gerekiyor.

Kaynak: internethaber

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?