takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
10 Aralık, 2011
1 yorum
1.595 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Aşırı Tüylenmenin Sebepleri

Geçen ay yapılan bir araştırmaya göre kadınların fazla kilo sorunundan sonra en fazla şikayet ettiği sorunun aşırı tüylenme olduğu ortaya çıktı.

Araştırma 2 bin kadın üzerinde yapıldı ve kadınların en çok şikayet ettiği ikinci sorun olan aşırı tüylenmenin en önemli sebeplerinden biri ise glisemik indeksi yüksek yani yüksek karbonhidratlı ve börek, şekerli kek gibi hamur işi gıdalar tüketmek olduğu belirlendi

İngiltere’de yer alan Whipps Cross Üniversite Hastanesi’nden endokrinolog Dr. Rina Davison tüylenmenin genlerle ve yaşanılan bölgeyle de alakalı olabileceği gibi yenilen yiyeceklerle de yakından bağlantısı olduğunu dile getirdi.

Dr. Rino Davison glisemik indeksi yüksek besinler yani yüksek karbonhidrat ve şekerli yiyecekler yemenin vücutta insülin direnci yarattığını söylerken, İnsülin direncinde vücudun daha fazla insülin salgıladığını ve bu durumunda da erkeklik hormonu olan testesteronun daha fazla salgılanmasına neden olduğunu, böylece bu döngü içerisinde testesteron salgılayan kadın vücudunun erkek tipi tüylenme yaşadığını ve yüz bölgesinde tüylenme arttığını dile getirirken sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ayrıca bu yiyecekleri tüketmek insülin direncine neden olurken daha sonralarda insülin direnci bu tip besinlere de düşkünlüğü artırıyor ve adeta bir kısır döngü oluşuyor. Ancak tüylenmenin tek sebebi tabii ki bu olmayabilir. Aynı zamanda kullanılan bazı ilaçlar, anoreksiya, polikistik over sendromu, menapoz ve egzama da sebeplerden biri olabilir.”

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (1 Yorum)

  • Özellikle Bayanların Okuması Gereken Bir Konu.Aşırı Tüylenmenin Bunlardan Kaynaklandıgını Bilmiyordum Bende.gÜZEL Bir konu

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?