takip et
mobil
SOHBET GİRİŞİ
sohbet girişi
YAZI BİLGİLERİ
19 Ocak, 2015
4 yorum
2.084 okunma
Yazı Kategorisi : Sağlık
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder
Bir aşk hikayeni yada bir tanışma hikayeni bizimle paylaşmak istermisin ? gönder

Hayatımızdaki Zehirli Ayakkabılar

Aylar önce ülkemize Çin’den girmiş olan ancak imha edilmesi gerekirken piyasaya sürülen Zehirli ayakkabılar hayatımızı tehlikeye sokabilir. Bu nedenle ayakkabı alırken dikkatli olmak ve zehirli ayakkabılardan uzak durmak gerekiyor. Ancak zehirli ayakkabıları nasıl anlayacaksınız? Bunu ise yazının devamında bulmanız mümkün.
Öncelikle aklınızda bulundurmanız gereken zehirli ayakkabıların genelde ucuz ayakkabılar arasında bulunduğu. Yani 20 – 30 TL’ye aldığınız bir ayakkabı zehirli olabilir. Elbette tüm ayakkabılar zehirli diye bir şey yok. Eğer imkânlar dâhilinde bu fiyat aralığındaki bir ayakkabıyı alacaksanız o zaman sonraki kriterlere bakmanız gerekiyor.
Zehirli genel olarak ağır bir kokuya sahiptir. Özelliklede sahte deriden yapılmış olan modellerinde bu deriyi çok net hissedebilirsiniz. Gerçek deriden yapılmış olan ayakkabılarda deri kokusunu net bir şekilde alırken zehirli ayakkabılarda ise bu deri kokusu yoktur. Aksine deri olduğu iddia edilen üst yüzeyinde kıl kökleri çok net bir şekilde belli olur.
Zehirli ayakkabılar ağır bir kokuya sahiptir demiştir. Bu koku ise boyama sırasında kullanılan boyadan kaynaklanmaktadır. Elinizi ayakkabının üzerine sürdüğünüz zaman eğer elinizde boya kalıyorsa o zaman zehirli ayakkabı ile karşı karşıya olabilirsiniz.
Farkına varmadınız ve ayakkabıyı aldınız. Eğer ayakkabıyı giydiğini zaman ayağınız sık sık kaşınıyor ve su toplayarak yara oluyorsa o zaman bir doktora görünün. Çünkü giymiş olduğunuz ayakkabı zehirli olabilir ve bu da sağlığınızı tehlikeye sokabilir

Sohbet.ORG - Hayatımızdaki Zehirli Ayakkabılar

Sohbet.ORG – Hayatımızdaki Zehirli Ayakkabılar

Makale : Admin

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Yazılar


Bal ve Zeytinyagı Maskesi: mazemeler:  3  yemek kaşığı ...

seker
2

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Özelliklede ...

admin
6

Boyun fıtığı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ancak hastalığın ...

admin
4

YORUMLAR
Yorumlar (4 Yorum)

  • Tşk abi bilgilendırdıgın İcin…

  • Arkadaslar bu konu cok hassas dikkat edin.Saglıgımız cok önemli sadece ayakkabi degil kullandıgımız bir cok sey zehirli cıkabiliyor guvenmediginiz yerden alısveris yapmayın tsk admin abi bunu bizimle paylastıgın icin.

    • Rica ederim şeker, insanları bilgilendire biliyorsak ne mutlu bize çok hasas bir konu gerçekten.

  • evett cok yarayıslı bı anlatım.. tskler..

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?